Çeyizlik Şal Modeli Yapımı

4
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere çeyizlik şal modeli yapımını paylaşacağım. Gelin bohçalarına koyulabilecek şık bir şal modeli. Tığ işi örülen kolay bir örgü.

Malzemeler

  • 4 numara tığ
  • Simli ip

Yapımı

Çeyizlik şal modeli yapımı için 6 zincir çekelim. İlk zincirden batalım ve kapatalım. Bu şekilde yuvayı oluşturalım. 3 zincir çekelim başına bir kez dolayalım yuvaya batalım ve iki iki çıkalım.

Tekrar ipi dolayalım yuvadan batalım. Zincirle beraber üç yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya batalım iki iki çıkalım. İpi dolayalım tekrar yuvaya batalım iki iki çıkalım. İpi dolayalım yuvaya batalım iki iki çıkaralım.

3 zincir çekelim başına bir kez dolayıp yuvaya batalım. İki iki çıkalım. 3 tane yaptıktan sonra 3 zincir daha çekelim. Bir sonraki trabzanın yanından girelim ipi alıp kapatalım.

Sık iğne yapalım. Yuvadan bir sık iğne daha yapalım. 3 zincir çekelim ve ipi bir kez dolayalım yuvaya batalım. İpi dolayıp yuvaya batalım iki iki çıkaralım. 3 olduktan sonra üç zincir daha çekelim iki iki çıkalım.

1 zincir çekelim ve yan kısmı yapalım. Bir örümcek yapalım bir sonraki boşluğa girelim. 5 adet trabzan yapalım. İki iki çıkarak trabzanları yapalım. Bir örümcek daha yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.