Çeyizlik Patik Yapımı

1.409
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iki renkten oluşan patik yapımını paylaşacağım. İsterseniz daha fazla renk kullanabilirsiniz. Çeyizlerde çok hoş duracak bir patik modeli.

Malzemeler

  • 2 renk patiklik ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Çarpraz zincir patik modeli yapılışı için ilk olarak 15 zincir çekip yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sıraya gelince trabzanları karşılıklı olacak şekilde devam edelim. Üst sırada her trabzana bir defa batıyoruz sadece yan kısımlarda 2 şer tane arttırma yapıyoruz.

51 trabzan olana kadar artıralım. Küt olan patik ucundan yapıyoruz bu modeli. Diğer renge geçelim 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım.

3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. Bu sıraya bu şekilde devam edelim. Sıra sonunda renk değişimi yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım.

Bu sırada da yapmış olduğumuz trabzanların arasına batarak çapraz görünümü sağlıyacağız. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.