Çeyizlik Patik Modeli Yapımı

78
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere çeyizlik patik modeli yapımını paylaşacağım. Kısa sürede tamamlanan kolay bir patik modeli. Bu patik modelini günlük olarak kullanmak için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Tığ
  • Makas

Yeni Çeyizlik Patik Modeli

Patik modeli yapımı için 5 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka şeklini verelim halkanın içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana 2 defa batarak trabzan sayımını 26 ya çıkaralım. Bir üst sırada 1 tek 1 çift trabzan yaparak trabzan sayımız 39 olacak. Bir diğer üstte ara ara arttırma yaparak trabzan sayımızı 48 e çıkaralım.

Daha sonra 5 zincir çekelim 3. rabzan tepesine batarak sabitliyelim. 4 adet zincir çekelim 3. trabzan tepesine batalım 4 adet zincir çekelim 3. trabzan tepesine batalım bu sıra bu şeklide olacak. Daha sonra ilk boşluğa girelim 3 adet trabzan yapalım 3 zincir çekelim diğer boşluğa girelim sık iğne yapalım

3 zincir çekelim diğer sıradaki boşluğa girip 3 adet trabzan yapalım bu sırada bu şekilde olacak. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.