Çeyizlik Lif Modeli

Lif
7.647
A+
A-
  • Renk lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Merhaba arkadaşlar merhaba arkadaşlar yine tam Çeyizlere yakışacak harika bir lif modeli hazırladim sizler için. Yapılışı çok kolay ve gösterişli bu modelin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Önce açık yeşil rengimiz ile 4 zincir çekip bir halka yapıyoruz sonra halka nin içerisine bir tane fıstık yapıyoruz yaptığımız fıstığın üzerine bir fıstık dibine bir fıstık yapıp üçgen şekil veriyoruz. Bir üst sırayi yapmak için fıstığın tepesine bir tane fıstık yapıp kapatıyoruz.

Fıstığın üzerine bir dibine bir sonraki boşluğa bir fıstık yapıp üçünü bir topluyoruz. Topladığımız fıstığın tepesine bir dibine bir fıstık yaparak bir tane arttırma yapıyoruz. Dördüncü sıraya kadar arttırma yapıp eksiltme yapmaya başlıyoruz son 1 fıstık kalasiya kadar eksiltme yapıyoruz. Ve bir tane küçük dilimimiz oluşuyor.

Koyu yeşil ikimiz ile dilimin bir tarafına kafes. Tekniği ile 3 sıra örüyoruz ve bir tane dilimi yapmış oluyoruz bunun gibi 6 tane dilim daha yapıp birleştiriyoruz. Dilerseniz modelin detaylı yapımı için videomuzu izleyelim nasıl yapıldığını hep beraber görelim…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.