Çeyizlik Kolay Yelek Modeli / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çeyizlik kolay yelek modeli yapımı paylaşacağım. Tığ işi yelek modeli yapımında angora simli iple de çok zarif durur. Örgü modeli yapımna pimpirik görünümü de yeleğe ayrı bir hava katmış.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

İlk olarak modele zincir çekerek başlıyalım. Tığın başını dolayalıp 3 de çıktığımın trabzan yapalım. Aynı yere 1 deaf batarak 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım. 4 zincir çekelim trabzan tepesine pimpirik yapalım. Tekrar aynı yere 1 trabzan yapalım. Tığın başını dolayıp 3. zincire 3 de çıktığımın trabzan yapalım. Aynı yere 1 deaf batarak 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım. 4 zincir çekelim trabzan tepesine pimpirik yapalım. Tekrar aynı yere 1 trabzan yapalım.

Tığın başını dolayıp 3. zincire 3 de çıktığımın trabzan yapalım. Aynı yere 1 deaf batarak 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım. 4 zincir çekelim trabzan tepesine pimpirik yapalım. Tekrar aynı yere 1 trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde yapalım. Üst sıraya geçince 3 zincir çekelim trabzan arasına 3 defada çıktığımız trabzan yapalım.

3 zincir çekelim trabzan arasına 3 defada çıktığımız trabzan yapalım. 3 adet zincir çekelim trabzan arasına 3 defada çıktığımız trabzan yapalım. 3 zincir çekelim trabzan arasına 3 defada çıktığımız trabzan yapalım. Tığın başını dolayalıp 3 de çıktığımın trabzan yapalım.

Aynı yere 1 deaf batarak 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım. 4 zincir çekelim trabzan tepesine pimpirik yapalım. Bu şekilde modeli tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.