Çeyizlik İğne Oyası Yapılışı – Genç Kızlar İçin Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

Genç kızlar için çeyizlik iğne oyası yapılışı

Merhaba hanımlar malum yaz bitti. Size çeyizlik iğne oyası yapılışı konusu anlatmak istiyorum. Artık düğün dernek telaşları azaldı ama nişanlı kızım oğlum var çeyizleri yapılacak diyorsanız tamda çeyizlere uygun harika bir havlu kenarı modeli anlatımı yapacağız.

Genç kızlar havlu kenarı örnekleri, yazma kenarı işlemeleri ararken sürekli gösterişli güzel modeller arıyorlar. Bizde sizlere bol bol resimli anlatımlı çiçekli iğne oyası yapılışı konuları anlatmaya devam ediyoruz. Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Havlularda şıklık ve zarafete özen gösteriyorsanız çeyizlerinizde göz kamaştıracak havlu kenarını yapmı işine başlayalım. Anlatımlı resimlerle aşama aşama sizlere kolaylık sunuyoruz. Evet havlumuza başlayalım havlunun içinde bulunan renklerde iplerimizi yanımıza alalım.

Resimli çeyizlik iğne oyası yapılışı havlu kenarı örneği

Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Öncelikle dağ yapımı ile başlıyoruz. Dağımıza başlarken on üç zürafa yaparak başlayalım. Dönerek yapacağız dağ modelini.

Yeni başlayanlar için iğne oyası dağ yapımı konusunu incelesinler.

Her sıradaki zürafaların içlerine düğüm atarak zürafa ile sıraları tamamlayalım eksiltme işlemi ile tepede bir zürafa kalana kadar dağı yapalım.

İğne oyası öğrenenler için iğne oyası zürafa yapımı konusunu incelesinler.

Dağ yapımı bittikten sonra en alt sıradaki sondan beşinci zürafaya yeşil iple düğüm atalım. Hemen yanındaki zürafaya  geçiş yaparak yeni bir zürafa yapalım.

Bende iğne oyası yapıyorum ama güzel durmuyor, püf noktası nedir diyorsanız. İğne oyası teknikleri ve püf noktaları anlattığımız konuya bakınız.

İçine geri dönüş yaparak dörtlü sinek kanadı yapacağız. Bunun için ufak bir pırpır yapalım. Üstüne geçiş yapalım ve minik bir pırpır yapıp aşağıdaki aynı zürafaya inelim.Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Bilmeyenler için iğne oyası sinek kanadı yapımı nasıl oluyor konusuna baksınlar.

Aşağı indiğimiz pırpırın tekrar uzun olan kısmına yukarıya düğüm ile geçiş yapalım. Bu  şekilde dört tane olacak şekilde tamamlayalım.

İğne oyası pırpır yapımı konusuna bakıp detayları öğrenebilirsiniz.

En son aşağı iniş de zürafanın dibinden batalım ve çiçek için dağın üzerinden sap yapalım. Beyaz olan sondan beşinci zürafadan iğneyi sokarak çapraz bir şekilde yukarıya çıkan zürafaların aralarından bir alttan bir üstten iğneyi geçirerek dağın yukarısına doğru sapın ilk sırasını çıkaralım.

Sonra  aşağıya doğru yine bir altan bir üstten batmadığımız zürafalardan batarak aşağı inelim.

Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Sap kısmını dört sırada bitirelim. Sapın bitiş kısmından yani dağın yan kısmından yeşil iple üç zürafa uzunluğunda büyük bir zürafa yapalım. İçine yeşil iple bir pırpır yapıp üstüne geçiş yapın.

Üst kısıma bir pırpır daha yapalım. Yine üstüne geçiş yapıp bir pırpır daha yapıp uzatalım. Sonra yandan sinek kanadında aşağıya indiğimiz gibi her pırpırın yanlarından düğüm atarak aşağıya inelim.

Süslü Hanımlara İğne Oyası Küpe Modelleri Paylaştığımız Konuya Bakınız.

Bu yeşil saptan resimde gördüğünüz gibi beş tane yapalım. Yeşil sapların tam dibinden farklı renk iple bir zürafa yapıp içine geri dönelim içini beş pırpır ile dolduralım.Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Bu lila renk pırpırların ilk olanın içine havlunuzun içindeki renklerden farklı bir renkle düğüm atalım. Ben mor kullandım ve her pırpırın içine iki tane pırpırlar yaparak sırayı tamamlayalım.Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Yeşil sapların ilk olanının tepesinden yine lila olan renkle düğüm atalım. Altı tane pırpır yapalım hemen yanında olan yeşil sapa ipi kesmeden geçiş yapalım.

Kızlar çiçekli 70 Adet Örnek Bulunan Çiçekli Havlu Kenarı Örnekleri konumuza baktınız mı ?

Her bir sapın tepelerine altı tane pırpır yaparak bu sırayı da tamamlayalım.Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Mor rengimize tekrar geçelim en son yaptığımız pırpırların üzerini baştan sona kadar zürafa ile tamamlayalım.

Resimli anlatımla iğne oyası havlu kenarı yapılışı konumuza bakmanızı öneririm.

Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Lila renk ile yaptığımız pırpırların üzerinden eksilterek badem yaprakları yapalım. Tepelerinde bir tane kalacak şekilde mor bademleri tamamlayalım.Çeyizlik iğne oyası yapılışı

Her bademin kenarlarını minik zürafalarla lila renkle gidelim.  Çiçeğimizi bitirelim. Hadi yeni evliler evlenecekler boş durmak yok. Çeyizlerimizde böyle güzel modeller olsun istemezmisiniz. O zaman hemen başlayın derim kolay gelsin.

Kızlar bir sonraki iğne oyası havlu kenarı yapımı konusunda görüşene kadar kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
1
5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe