Çatalla Ponpon Yapımı Videolu Resimli Anlatım – Kolay Ponpon Yapımı

Resimli Anlatımlı Çatalla Ponpon Yapımı

Merhaba güzel ve becerikli hanımlar. İşte yine size yeni bir konu sunmak için hazırız. Şimdi çatalla ponpon yapımı anlatacağım bugün sizlere. Çok basit, herkesin yapabileceği bir teknik bu. Bu sayede küçük ponpon yapımı öğrenerek sizde kendi işlerinizde bu minik ponponlar kullanabilirsiniz.

Bu ponponları şapkanıza, şalınıza, eldiven kenarına bağcık, lastikli toka yapabilirsiniz, terliklerinize çiçek yerine kullanabilirsiniz. Sizi hiç uğraştırmadan kolay ponpon yapımı öğrenerek çatalla ponpon yapabilirsiniz.

Çatala ponpon yapımı videolu ve resimli anlatım

Çatala ponpon yapımı videolu ve resimli anlatım

Kolay ve pratik ponpon yapılışı öğrenmek için öyle ponpon yapma aleti veya özel ponpon yapma aparatı almanıza gerek yok. Basit bir kahvaltı çatalı kolayca elde ponpon yapımı için yeterli olacaktır.

Özellikle el işlerine yeni başlayan hanımlar youtube de ve google da sık sık ponpon nasıl yapılır, pratik bir şekilde evde ponpon yapımı öğrenme gibi aramalar yapıyor. Bizde bu ihtiyaca binaen hem videolu anlatımla hemde resimli anlatımla adım adım açıklayarak çatala ponpon yapımı anlatmaya karar verdik.

Kızlar penye ipten paspas yapımı konusuna baktınız mı ?

Bu konudan sonra sizlere inşallah 2-3 tane daha ponpon yapımı konusu anlatacağım.

Özellikle ponpon paspas yapımı anlatmak istediğim konular arasında.

Resimlerle adım adım açıklamalı çatalla ponpon yapımı

Bu örnek için kırmızı renk ip seçtim. İpimizi alıyoruz ve çatalımızın birinci dişinin geniş kısmına tutturuyoruz. Sol elimizle ipimizi çatalın üzerine sarmaya başlıyoruz. Biraz ip sarınca ipin başlangıç ucunu ve bitiş ucunu makasla kesip çatalın yan tarafına düğüm yaparak bu uçlarımızı bağlıyoruz.

Kırmızı ipimizden bir parça ip kesip çatalın orta dişine sardığımız ipin altından ve üstünden bu parça ipi geçiriyoruz. Parça ipimizi sıkıyoruz sımsıkı ve düğüm yapıyoruz. Sonra doladığımız ipi çataldan çıkarıyoruz.

Şimdi kurdelayaya benzeyen bu ip parçasını kenar taraflarına makası batırıyoruz ve makası yukarı doğru çekerek ipimizin kenarları kesiyoruz.

Kurdeleden Kelebek Yapımı Videolu Anlatım

Şimdi ip yumağımız ponpona benzemeye başladı.

Ponponumuz oldu, şimdi ise kenarlarını eşitlemek gerek. Yani kenarları kesince bazı ipler uzun basıları da daha kısa görünüyor.

Makasla bu uzun uçları düzeltiyoruz, ponponun her tafra çevirerek ve ortasına bastırıp uzun uçları kırpıyoruz.

Sonra ponponu alıp avucumuzda yuvarlıyoruz. Yine uzun uç görürsek kesiyoruz yuvarlak olması için uzun uçlara dikkat ediyoruz.

Videolu Anlatımla Çatalla Ponpon Yapımı

Çatala ponpon yapımı videolu ve resimli anlatım

Çatala ponpon yapımı videolu ve resimli anlatım

İşte çatalla ponponlar da bu şekilde yapılıyor. Kolay gelsin size. İstediğiniz kadar ponpon yapabilirsiniz.

Basit bir şekilde çatalla ponpon yapılışı bu şekilde oluyor hanımlar. Umarım bu konumuzu beğenmişsinizdir. Bir sonraki konumuzda görüşene kadar kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
1
1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe