Çatalla Örgü Çiçek Yapımı – Çatalla Yapılan Örgü Çiçek Motifi Yapılışı

Çatalla Yapılan Örgü Çiçek Yapımı

Merhaba sevgili örgü severler bugün sizlere çatalla örgü çiçek yapımı anlatacağım. Evet yanlış duymadınız çatalla örgü çiçek motifi nasıl yapılır bu göreceğiz. Daha önceden çatalla ponpon yapımı konusunu işlemiştik. Çatalla bir çok el işleri yapılabiliyor. Çatalın dişli kısımlarını ucunu alet olarak kullanabiliyoruz.

Çatalla örgü çiçek yapımı
Çatalla örgü çiçek yapımı

Yine çatalla iğne oyası yapılıyor. Çatalın çatal olan kısımlarını bir alet gibi kullanıp etrafına ip dolayarak fiyonk ve benzeri oya modellerini çatal kullanarak yapılabiliyor. Maksat çatalın uç kısmı yani çatal kısmını çatalları kullanarak bir şeyler yapmak.

Çatalla Ponpon Yapımı için buraya bakınız.

aynen bu mantıkta olduğu gibi burada da çok güzel bir tığ işi örgü çiçek modelini çatal kullanarak yapacağız. Ama bu gerek çatalla ponpon yapımı gerekse çatalla iğne oyası yapımında ipi çatalın komple etrafına bir çok kez doluyorduk. Burada ise ipimizi çatalın dişleri arasında doluyoruz.

Çatalla İğne Oyası Nasıl Yapılır ?

Benimde en çok ilgimi çeken yanı burası oldu. Bundan dolayı bu konuyu sizinle paylaşmaya karar verip bu yazıyı yazıyorum.

Çatalla çiçek motifi yapmak için gerekli malzemeler

  • 1 Adet örgü ipi
  • 1 Adet demir yemek çatalı
  • 1 Adet iğne

Çatal kullanarak örgü çiçek modeli nasıl yapılır ?

İpimizi alıyoruz ve çatalın dişleri arasında zig zag yaparak geçiriyoruz. Çatalın dişlerini dokuma tezgahındaki teller gibi düşünüyoruz. Yeterince sıkı olana kadar ve el ile daha ip dolanamaz olana kadar bir sıra ipi doluyoruz. Sonra ipimizi iğneye geçiriyoruz. ve her bir çatal ucunun içinden iğne ile iği içinden geçirip düğüm atıyoruz.

Gerisini videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çatal İle Yapılan Çiçek Motifi Yapılışı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe