Çarpı Şeklinde Motif Yapımı

2.883
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere çarpı şeklinde motif yapımını paylaşacağım. Çanta modeli yapabileceğiniz kolay bir örgü. İsterseniz kıyafetlerinizi süslemek için de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Tığ
  • İki renk ip
  • Makas

Yapımı

Çarpı örgü modeli için öncelikle sihirli halka yapalım. 4 trabzan yapalım araya 2 zincir çekelim. Tekrar 4 zincir çekelim araya iki kez zincir çekelim. 4 trabzan yapalım araya iki zincir çekelim. 4 yuva olacak şekilde bir yuvarlak oluşturalım. Kaydırma ile kapatalım.

3 zincir çekelim ve boşluğa batalım. 4 tane de yukarıya trabzan yapalım. Yuvanın içerisine üç tane ikili trabzan yapalım toplam 7 tane yapalım. 2 zincir çekelim içine tekrar üç tane ikili trabzan yapalım.

4 trabzanın tepesine 4 tane daha trabzan yapalım. Üç tane köşeye yapalım. İki zincir çekelim üç tane daha yapalım ve köşeleri oluşturalım. 4 trabzanın üzerine 4 kez batıp 4 trabzan oluşturalım. Köşeye kadar gelelim.

3 zincir çekelim aynı işlemi uygulayalım. 2 zincir çekelim içine tekrar üç tane ikili trabzan yapalım. 4 trabzanın üzerine 4 kez batıp 4 trabzan oluşturalım. Köşeye kadar bu şekilde yapalım. 2 zincir çekelim yine üç kez dolduralım içerisini.

3 zincir çekelim son kez etrafını aynı şekilde dolanalım. 4 sıra yaptıktan sonra keselim. Kırmızı ipe geçelim ve köşeden girelim. 2 zincir çekelim ve iki dolduralım. Az önce yaptığımız gibi yapalım. Ortasını işaretleyelim. Alt sıraya giriş yapalım ve düzelterek batalım. Üç taneyi bir tarafta bırakalım ikisinin ortasına yine batalım. Bu şekilde en alta kadar girelim. Bu şekilde örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.