Köşeden Köşeye Örgü Modeli Şal Yapımı – C2C Corner to Corner Modeli

Corner to Corner Örgü Modeli Şal Yapımı

Merhaba sevgili örgü severler sizlere bugün köşeden köşeye örgü modeli şal yapımı konusu anlatacağım. Şal örmek istiyorsanız ve farklı örgü modelleri arıyorsanız bu model size göre. Türk örgücü hanımları tarafından alışagelmiş örgü modellerinden biri değil bu.

Köşeden köşeye örgü modeli şal yapımı
Köşeden köşeye örgü modeli şal yapımı

Bu aralar biraz farklı örgü modelleri arayışına girdim. Her yerde rastlamadığımız yabancı ve değişik örgü modelleri araştırıyorum. Bu köşeden köşeye örgü modeli de bunlardan biri. Ve bu köşeden köşeye şiş örgü örneği ile şal nasıl yapılır onu anlatacağım.

Dalgalı Merdiven Modeli Şal Yapımı için buraya bakınız.

Görüntü itibari ile ilk bakışta sepet örgüyü andıran bir model. Hatta hasır örgüye de benzeyebilir. Ancak yapılışı itibari ile çok farklı. Ben yapılışı itibari ile de entrelak örgü modeli ne benzetiyorum. Orjinal adı Corcner to Corner olan kısaca C2C örgü modeli denen bu şiş örneği sizlere farklı bir örgü örmenin zevkini verecektir.

Şal modelimizin de kenarlarına çok güzle bir tığ işi kenar işlemesi yada kenar oyası yaparak tamamlanıyor. Kendisini çok başarılı bulduğum yabancı bir örgücü hanım olan Naztazia tüm yapılış aşamalarını adım adım göstermiş. Sizlere videoyu sakince izleyip öğrenmesi kalıyor.

Köşeden köşeye örgü modeli şal yapımı

bir başka ilginç örgü modeli yapımında görüşene dek kendinize çok iyi bakınız. Şimdi resimlerle yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Ve videolu anlatımla da en küçük detayına kadar C2C modelini öğrenebilirsiniz.

Resimli gösterimle Köşeden Köşeye Örgü Modeli İle Şal Yapım Aşamaları

C2C Köşeden Köşeye Örgü İle Şal Nasıl Yapılır ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.