Büyük Papatya Lif Yapımı – Papatya Görünümünde Örgü Lif Yapılışı

303
A+
A-

Papatya Görünümlü Büyük Papatya Lif Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar sizlere bugün büyük papatya lif yapımı konusu anlatacağım. Bu daha önceden duyduğunuz papatya lif modelleri gibi değil. Daha önce sizlerle yapılışını paylaştığım papatya lif örneğinde lif ipi ile örülmüş küçük küçük papatya motiflerini birleştirerek bir örgü lif elde ediyorduk ona diyorduk.

Büyük papatya lif yapımı
Büyük papatya lif yapımı

Bu modelde ise lifin kendisi dev bir papatya çiçeği gibi. Bu noktadan farklı bir lif örneği olduğunu düşünüyorum. Çeyiz hazırlayana kızlarımız için çeyizlerinde olması gereken hoş bir lif örneği.

Papatya Lif Yapımı için buraya bakınız.

Bildiğiniz gibi bir çok gösterişli lif modelinde tığ işi fıstık modeli kullanıyor. Bu modelde de neredeyse bütün örgü fıstık modelleri ile oluşuyor. İğne oyası yaparken zürafaları arttırıp azalttığımız gibi burada da birer baklava dilimi oluşturmak için fıstıklarımızı arttırıp azaltıyoruz.

Dev papatya lif yapımı için gerekli malzemeler

  • 3 Renk istenilen marka lif ipi
  • 5 numara tığ
  • Makas

Dev papatya görünümdeki papatya lif modelini yapılışı

Büyük papatya lif yapımı

Yapılışı ise, öncelikle sarı olan kısmımızdan fıstık larımızı arttırarak toplamda 6 fıstık yapıyoruz. Sonrasında beyaz ipe geçip fıstık larımızı eksilterek bir fıstık olana kadar devam ediyoruz.

Toplamda 7 tane dilim elde ediyoruz. Sonra hepsini birbirine kenar oyası ile birleştiriyoruz. Orta boşluğumuza ise gül oturtup modelimizi bitiriyoruz. Renklerimizi bu şekilde yaparak papatya şekli vermeye çalıştık. Kullanışlı ve pufidik bir örnek oldu.

Umarım beğenmişsinizdir. yapacak olanlara kolay gelsin..

Videolu Anlatımla Papatya Görünümlü Lif Yapılışı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe