Büyük Motifli Havlu Kenarı Modeli

4.222
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere havlu kenarı modeli paylaşacağım. Çiçek motifli dantel yapımı gösterişli dantel sevenlere göre bir model. Dantel modeli isterseniz ara uç dantel olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Dantel modeli yapımı için 10 adet zincir çekelim ilk zincire sabitliyerek halka şeklini verelim. Tığın başını alalım 7 adet zincir çekelim yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. 3 adet zincir çekelim başını 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. 3 adet zincir çekelim başını 1 alalım 3 zincir çekelim başını 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.

3 adet zincir çekelim başını 1 alalım 3 adet zincir çekelim başını 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Bu şekilde yuvalar oluşturalım. İlk yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 4 adet trabzan yapalım 3 tane zincir çekelim diğer yuvaya girelim yuvanın içine 4 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yandaki yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim

4 adet trabzan yapalım 3 tane zincir çekelim diğer yuvaya girelim yuvanın içine 4 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yandaki yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 4 adet trabzan yapalım 3 tane zincir çekelim diğer yuvaya girelim yuvanın içine 4 adet trabzan yapalım.

3 zincir çekelim yandaki yuvaya girelim başını 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 4 adet trabzan yapalım 3 tane zincir çekelim diğer yuvaya girelim yuvanın içine 4 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yandaki yuvaya girelim bu şekilde yuvaları tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.