Büyük Dantel Modeli

27
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu dantel modelini çeyizleriniz için örebilirsiniz. Farklı şekilde ilerleterek yeni bir örgü modeli çıkarabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Dantel modeli yapımı için öncelikle 12 tane zincir çekip geçirelim. Sık iğneyle bağlayalım. 24 sık iğne yapıp kaydırmayla birleştirelim. Sonra 4 zincir çekelim tepeye 2 kez saralım dip noktasına batarak iki iki tek seferde çıkaralım. 5 zincir çekelim iki kez saralım.

Tekrar iki tane saralım aynı yere batıp çıkaralım. İki iki üç defada çıkaralım. Bir atlayalım 2.ye ve aynı yere tekrar batıp tek seferde çıkalım. 5 zincir çekelim toplamda 12 tane hazırlayalım. Tepe kısmından kaydırmayla bağlayalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6.yı da sonuna yapalım.

bu şekilde toplam 6 sık iğneyi sıra boyunca yapalım. Sonuncuyu da kaydırmayla bağlayalım. 5 zincir çekelim toplamda 12 tane hazırlayalım. Tepe kısmından kaydırmayla bağlayalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6.yı da sonuna yapalım. bu şekilde toplam 6 sık iğneyi sıra boyunca yapalım. Sonuncuyu da kaydırmayla bağlayalım.

Tepedeki yere kaydırmayla çıkalım. 9 tane zincir çekelim. 4 kez tığa sabitleyelim. 3.ye atlayalım. İki iki iki çıkaralım. 5 zincir çekelim yaklaşık 3.den girelim. İki iki çıkalım. 9 tane zincir çekelim. 4 kez tığa sabitleyelim. 3.ye atlayalım. İki iki iki çıkaralım. 5 zincir çekelim yaklaşık 3.den girelim. İki iki çıkalım.

6 zincir yapalım iki kez sarıp içinden geçip sık iğneyle bağlayalım. 4 zincir çekelim 2 kez saralım içine gelelim. 5. zincir çekelim iki kez saralım. İki iki üç defada çıkaralım. Sık iğneyle bağlayalım. Aynı yuvaya bir kez daha batalım. İkisinin ortasına bağlayalım.

4 zincirle üç seferde yukarı çıkalım. İki kez saralım üç seferde çıkaralım. Bu şekilde devam edelim. Sık iğneyle bağlayalım. Etrafı dolanıp devam edelim. 4 zincir çekelim boşluğa sık iğneyle batalım. 5 zincir çekelim kaydırmayla bağlayalım. Modeli bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.