Burgulu Kemer Örgü Modeli Yapımı – Değişik Bir Burgu Modeli Yapılışı

Türkçe Anlatımlı Burgulu Kemer Örgü Modeli Yapımı

Merhaba yetenekli örgücü hanımlar sizlere bugün şahane bir örgü modeli olan burgulu kemer örgü modeli nasıl yapılır onu anlatacağım. Bu yapacağımız şiş örgü modeli öyle zor bir model değil. Hemen gözünüz korkmasın. Videolu anlatımı dikkatlice izlediğinizde sizde göreceksiniz ki rahat bir şekilde bu burgulu kemer örgü modelini yapabilirsiniz.

Burgulu kemer örgü modeli yapımı
Burgulu kemer örgü modeli yapımı

Bu şiş örgü örneği basit bir model ama ilmeklerle oynadığımız zaman ters ve düz yaptığımızda haroşa yaptığımızda burgu ya da ortaya çıkan farklı şekiller zaten örnektir. Bunda çok basit yani ben örgü örmeyi hiç bilmiyorum.

Burgulu Selanik Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Sadece ters düz örgü biliyorum diyenler için çok güzel bir model olacağını düşünüyorum. Özellikle erkek örgülerinde hani mesela böyle biraz yaşlı teyzelerimi nenelerimiz her çıtı pıtı oyaları sevmezler. Biraz daha ağır dursun dedikleri modeller olur.

Burgulu Kemer Modeli Patik Yapımı detaylı anlatım

Bu biraz ağır duran model diyebilirim. Onların da hırkalarında yine kullanabilirsiniz. Biz örneğin tamamında görüntüsünü bir kemere benzettik. Bundan dolayı da burgulu kemer dedik adına. Bunun için anlayacağınız üzre bu örgüde burgular var ve kemer şeklinde düz bir görüntüsü var.

Örneğimiz 16 ilmek ama aralarında da her örneğin arasında 5 diş haraşo verilmiş. Ben bu 5 diş haroşa yı yan ilmek olarak kullandım. Burada eğer arzu ediyorsanız hemen bunun yanından 16 ilmekle diğer örneği başlayabilirsiniz. Ve çapraz başlayın. Yani burgu örgü geliyorsa diğerinde haroşa denk gelsin.

Burgulu kemer örgü modeli yapımı

Ben size diğer örneğin de başlama yerlerini bunun üzerine daha sonra göstereceğim. Örnek kurulum olarak öncelikle size yerlerini belli ettim.

Şu şekilde anlatıyorum 5 haroşa 2 ters 12 haroşa 2 ters ve 5 haroşa olacak şekilde. Bir miktar bunun ben 4 sıra ördüm git ve gel iki sıra sayıyorum. 4 kez yapıyoruz.

Şimdi sözü çok uzatmadan sizleri burgulu kemer örgü modeli yapımı ile baş başa bırakıyorum.

Videolu Anlatımla Burgulu Kemer Modeli Nasıl Yapılır ?

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe