Burgulu Fıstık Modeli Yapımı – Ajurlu Fıstık Şiş Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Burgulu Fıstık Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugünkü konumuz burgulu fıstık örgü modeli yapımı olacak. Daha önce benim görmediğim bir model. ancak öyle enteresan çok sık rastlanmayan bir model diyemem. Fıstık örneğinin burgulu hallerini göreceğimiz bu çalışmayı bir çok örgücü hanımın beğeneceğini umuyorum.

Burgulu fıstık örgü modeli yapımı
Burgulu fıstık örgü modeli yapımı

Bu modeli takipçilerimiz istiyordu. Bizde aradık taradık küçük örgü evi kanalında çok güzel yapılış videosunu bulduk. Sizlerle paylaşmak istedik. Örnek ajurlu bir burgu şeklinde devam ediyor. Fıstık örgü modeli de var. bir çok örgü modeli kombine edilerek kullanılmış bu örgü modelinde. Hepsinin birleşimi ile oluşan çok güzle bir örnek.

Çapraz Fıstıklı Bere Yapımı için buraya tıklayınız.

Daha çok Angora Gold iplikleri ile örülünce güzel duran bir şiş örgü örneği. Yani ince iplere yakışan bir bir model. Ben kalın iple yaptım çok güzel olmadı. Çünkü detayları olan ajurları olan bir model olduğu için kalın ipler bu detayları kapatıyor. Benim tavsiyem Angora gold iplerle 3-4 numara şişle yapabilirsiniz.

Burgulu fıstık örgü modeli yapımı

Kenarlarda ben 5 ilmek boşluk bıraktım çünkü kenardaki fıstığı yapmak için iki ilmek geriye gidiyoruz ve 3 ilmek kalıyor. Videolu anlatımda yaptığım örneği 26 ilmek üzerine kurdum. Sizde bakarak yapabilirsiniz.

Bu örneğin adı burgulu fıstık modeli. Daha önceden de sizlere burgu örgü ile başka örgülerin kombine edilerek yapıldığı örnekleri paylaşmıştım. Bunlara aşağıda başlık olarak yer vereceğim. Umarım hoşunuza gidecektir.

Zincir Burgulu Örgü Modeli Yapımı

Burgulu Selanik Örgü Modeli Yapımı

Kalp Şeklinde Burgu Örgü Modeli Yapımı

Burgulu Kemer Örgü Modeli Yapımı

Sözü çok uzatmadan sizleri resimlerle yapılış aşamalarının gösterildiği burgulu fıstık modeli ile baş başa bırakıyorum. Sonrasında da aşağıdaki videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

Videolu Anlatımla Burgulu Fıstık Örgü Modeli Yapılışı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe