Broş Yapımı Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı – Tığ İle Yaka Broşu Yapmak

3.460
A+
A-

Kolay broş yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlerle çok güzel ve yapımı çok kolay broş yapımı göstereceğim. İnanın yaka broşu yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Nişan, düğün gibi tören gibi özel günlerde gerek şalımıza gerekse giydiğimiz kıyafetimize aksesuar olarak broş modelleri takıyoruz. Ve istiyoruz ki tasarımı farklı olsun herkeste olmasın bizi farklı göstersin istiyoruz.

Bunun için el yapımı broş modelleri çok ideal olacaktır. Çünkü kendi zevkinize göre istediğiniz renge ve modele göre yapacağınız broşlar sizin için en güzel broşlar olacaktır.

Broş yapımı

Daha önceden de sizlere düğmeli çiçekli örgü broş yapılışı paylaşmıştım buradaki konuma da bakabilirsiniz bunun için. Yine boncuklu borş modelleri de bayanlar için çok tercih edilen modeller arasındadır. Başka bir zaman inşallah sizlere boncuktan broş yapımı konusunu anlatacağım.

Hem yaka broşu hem örgü aplike modeli hemde çiçek motifi

Sevgili hanımlar sizlere şundan da bahsetmeden geçmek istemiyorum. Şimdi bu konuyu hazırlarken konu başlığı olarak broş yapımı dedim ancak. Bu bildiğiniz tığ ile çiçek yapımı. Ve oldukça basit bir örgü çiçek yapımı modeli. Yine ayrıca bu bir örgü aplike olarak kullanabileceğiniz. Örgü yelek modelleri ve hırka modelleri için kız çocukları için örgü bere modelleri süslemek içinde kullanabileceğiniz çok harika bir çiçek motifi harika bir aplike modeli olacaktır.

Olay tamamen siz yetenekli bayanların mahareti ile ve hayal gücü ile alakalı bunu unutmayın diyorum ve hemen yapılışını anlatmaya başlıyorum.

Tığ ile yaka broşu yapmak için gerekli malzemeler

  • İp ( alize diva kullana bilirsiniz)
  • Tığ 2,5 nolu tığ
  • Makasa
  • Soğuk silikon

Örgü yaka broşu yapmak için bilmeniz gerek tığ işi örgü teknikleri

Resimlerle adım adım broş yapımı

Her resmin açıklaması resmin altında yer almaktadır.

Broş yapımı

Sihirli halkamızın üzerine on altı adet çakma sık iğnemizi yapalım.

Broş yapımı

İkinci sıramızda bir deliğe bir adet çakma sık iğne sonraki bir deliğe iki adet çakma sık iğne yapıp motifimizi genişletmeye başlayalım.

Broş yapımı

Üçüncü sıramızda da aynı işlemi tekrarlayalım ve şimdi çiçeğinizin büyüklüğü bu sıralar da belli oluyor çiçeğinizin ne kadar büyük ya da küçük olmasını istiyorsanız sıra sayısında oynamalar yapabilirsiniz.

dilerseniz bu çiçeği epeyce büyütebilirsiniz ve dekoratif kırlent süslemelerinde kullanabilirsiniz.

Broş yapımı

Şimdi sıra geldi çiçeğimize boyut kazandırmaya. Bunun için her bir beliğin yeri belli ve oraları baz alarak üzerine ikili trabzan yapmaya başlayalım.Broş yapımı

Tek tek her sırayı dönelim sipral şeklimiz kendiliğinden oluşmaya başlayacaktır.

Broş yapımı

Sıra atlamamaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Broş yapımı

Çiçeğimiz hazır sıra geldi orta tohumu hazırlamaya. Yine sihirli halka yapalım ve üzerine altı adet çakma sık iğne yapalım.

Çakma sık iğnemizin üzerine altı adet ikili trabzan yapalım tohumumuz hazır.

Broş yapımı

Hazırlamış olduğumuz tohumu soğuk silikon ile yapıştıra bilirsiniz. Eğer sürekli örgü örecekseniz silikon tabancası kullanmanızı tavsiye edeceğim sizlere. Çünkü soğuk silikon kullanımı anlıktır ve on iki saatte  kurur bir defa kullanım için pratik çözümdür. Sıcak silikon ise silikon tabancası ile kullanılır ve hemen sonuç almanızı sağlar.

Broş yapımı

Yanına da on zincir çekerek başlara çakma sık iğne yan yana iki tane – bir sonraki ikiliye tekli trabzan –bir sonrakine ikili trabzan yapın sonra işlemleri tekrarlayın karşı sıraya da aynı işlemi uygulayın basit yaprağınız hazır olsun.

Bundan sonra da çiçek modelimizin altına kanca veya iğne gibi aparatlar monte edebilirsiniz. Ve ister aplike olarak kullanın ister yaka broşu olarak kullanın tercih sizin hanımlar.

Şimdiden ellerinize sağlık  bizi takipten ayrılmayın facebookinstagramtwiterG+  dan bizi takip edebilir yaptığınız el işlerinin resimlerini bizlerle paylaşa bilirsiniz görüşmek üzere hoşçakalın

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.