Boncuklu Tığ Oyaları – 40 Adet Boncuklu Tığ Oyası Örnekleri – Hobi İşleri

Boncuklu oya modelleri konu serimize bugün de boncuklu tığ oyaları konusu ile devam ediyoruz. Daha önce bir çok boncuk oyaları konusu paylaşmıştım. Buda tığ işi boncuk oyası örnekleri bulabileceğiniz harika bir konu.

Oya yapmak ve zincir çekmek, kız çocuklarına küçüklükten öğretilen güzel bir hobidir. Eline hiç tığ almamış ve bir zincir çekme çabası olmamış kız çocuklarının sayısı bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıdadır desek yalan olmaz herhalde.

Boncuk oyaları içinde en çok sevilen boncuklu iğne oyası tülbent örnekleri konumuza baktınız mı ?

Yaz tatillerinin en büyük hobisi olan tığ ile örgü örme, zaman içinde geliştirilerek ortaya kullanışlı şeyler çıkarmanın temelini oluşturmuştur. Boncuklu tığ oyaları, tüm bu çabaların meydana getirdiği, kullanışlı el işlerinin başında gelir.Boncuklu tığ oyaları

Boncuklu tığ oyası örnekleri, yapması kolay ve zevkli örneklerdendir. Boncuklu tığ işi yazma modelleri içinde kullanılan boncuklar, kimi zaman bir çiçeğin yaprağını oluştururken; kimi zaman da çiçeğin kendisini oluşturmaktadır. Boncuk çeşidine göre tamamen değişik figürler ortaya çıkarmanız mümkün.

Yukarıdaki resimde boncuklu tığ oyaları nın şıklığı ve zarafeti bir kez daha ortaya çıkmış durumdadır. İnci kullanmayı seven herkesin bayılacağı ve biran önce yapmak isteyeceği bu tığ işi boncuk oyaları sizin için hazırlanmış görsellerde farklı yazma modellerinde örnek olarak verilmiştir.

Renkli boncuklu yazma modelleri ile rengarenk yazma modelleri yapabilirsiniz.

Her sene bir yenisi gelen oya örnekleri, boncuklu tığ oyaları 2017 modelleri ile de bu yılın gözdesi olmuştur. Özellikle tığ kullanılarak yapılması daha cazip ve kolay geldiğinden dolayı, yapmak isteyenler de daha fazladır.Boncuklu tığ oyaları

İğne oyası yapmayı sevmiyorum ya da iğne yası yapmak bana ağır geliyor, diyenler için birbirinden harika boncuklu tığ oyası modelleri mevcuttur.

Boncuklu tığ yazma örnekleri arasında, modern ve yeni modeller olduğu gibi, klasik modeller de mevcuttur. Boncuklu tığ oyası örnekleri 20 numaradaki örnek, oldukça klasik bir model olup, bir o kadar da kullanışlı bir modeldir.

Özellikle geleneklerimizin içinde olan bohça hazırlama adetinde, her bohçada bulunması gereken modeller arasındadır. Daha çok orta yaş grubu ve üstünün tercih ettiği bu model kullanım açısından rahat, görünüm açısından da oldukça hoş duran bir modeldir.Boncuklu tığ oyaları

Tığ ile örgü örmek, örgünün ne kadar sınırsız olduğunu ve örgüye istenilen her şeklin rahatlıkla verildiğini göstermektedir. Matematiksel bir işlem gibi olan oya örmek, dikkat toplama ve stres atma açısından önemli bir meşgaledir.

Boncuklu tığ oyaları, tığ ile yapılabilecek belki de en güzel ve en kolay oya çeşitlerini kapsar. Sadece ip ile yapılan oyaların yerini, artık farklı ve yeni aksesuarlar kullanılarak yapılan oya modelleri almıştır. Tığ boncuk oyaları çeşidinde kullanılan boncuk modelleri ise birbirinden farklı boncuk çeşitlerini içermektedir.

Tığ oyaları boncuklu olarak yapıldığı zaman son derece şık ve zarif modeller ortaya çıkmaktadır. Kullanılan boncuğun yazma ile uyumu ve yine kullanılan ipin tığ numarası ile uyumu, yazmayı gösterişli kılmada en önemli rolü oynamaktadır. Eğer ortaya güzel bir model çıkarmak istiyorsanız bu uyuma dikkat etmelisiniz.

Resimlerle boncuklu tığ oyaları

Şimdi sizlere her biri başka zevkli görünüme sahip boncuklu tığ oyası modelleri göstermek istiyorum.

Hanımlar bir başka oya konusunda görüşmek dileği ile kendinize iyi bakınız.

 

Facebook Yorum
12
2.8

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe