Boncuklu Patik Modeli

2.449
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere boncuklu bot patik yapımı anlatacağım. Farklı aksesuarlar kullanarak da patiği süsleyebilirsiniz. Boncuklu yapılan bu bot patiği isterseniz çocuklarınıza da yapabilirsiniz.


Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • Boncuk
  • 2 numara tığ
  • Makas

Boncuklu Bot Patik Yapımı

Boncuklu patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Bu şekilde trabzan sayımız 44 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Patiğimizin ön kısmın bir kaç trabzan gerisinden başlayarak 5 zincir çekip iki alt trabzana batıyoruz battık dan sonra renkli boncuğumuzadan alıp istediğimiz aralıklarda trabzanların başlarına sabitliyoruz. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Patiğimizin ön kısmın bir kaç trabzan gerisinden başlayarak 5 zincir çekip iki alt trabzana batıyoruz battık dan sonra renkli boncuğumuza dan alıp istediğimiz aralıklarda trabzanların başlarına sabitliyoruz. Patiğimizin ön kısmın bir kaç trabzan gerisinden başlayarak 5 zincir çekip iki alt trabzana batıyoruz battık dan sonra renkli boncuğumuza dan alıp istediğimiz aralıklarda trabzanların başlarına sabitliyoruz.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor. Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Daha sonra etrafından 1 sıra trabzan geçelim üst sıraya geçince sıradaki trabzanın önden beline dolayalım sıradaki trabzanın arkadan beline dolayalım sıra trabzan geçelim üst sıraya geçince sıradaki trabzanın önden beline dolayalım bu şekilde devam edelim. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.