Boncuklu İğne Oyası Yazma Modelleri – Boncuklu Yazma Kenarı Modelleri

1.714
A+
A-

Resimlerle boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Boncuklu iğne oyası yazma modelleri, neredeyse her yerde karşımıza çıkmaktadır. Son yılların modası haline gelmiş ve her kadın tarafından beğenilerek takılmakta ve yapılmaktadır. Boncuk aksesuarı yazmalarda son derece şık duran bir aksesuardır. Takı, perde uçları gibi yerlerden sonra yazma kenarlarında da boncuklara sık sık rastlanmakta.

Her genç kızın çekmecesinde ve çeyiz sandığında mutlaka bulunması gereken boncuklu yazma, kullanımı hem gösterişli hem de rahat bir modeldir. İster başta örtü olarak, isterseniz de boynunuzda bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz boncuklu yazma modelleri, her renkte ve her desende mevcuttur.Boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Tercihi sadelikten yana olanlar için, soft renklerde yazmalar ve yine soft renklerde tahta boncuklar kullanılarak yazmalar yapılabileceği gibi, tercihi abartıdan yana olanlar için de rengarenk parlak boncuklardan yazma kenarları yapılabilir.

Boncuklu yazma oyaları, yapımı biraz zor gibi olsa da, işin pratiğini çözdükten sonra oldukça zevk alarak yapacağınız modeller arasında yerini almaktadır.

Hanımlar iğne oyası karanfil yapımı konusunu gördünüz mü ?

Oya yapmayı seven herkes ve boş zamanlarını değerlendirmek isteyen herkes boncuklu yazma örnekleri sayfamızı mutlaka ziyaret etmelidir. Sayfamızda bulunan onlarca boncuklu yazmalar görselleri, size tercih açısından da fikir olacaktır.Boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Boncuklu yazma kenarı modelleri, kişinin el becerisinden el becerisine değiştiği gibi, çoğu yerlerde yöresel olarak da değişiklik göstermektedir. Bazı yörelerde adeta kültür haline gelen boncuklu yazma modeli, o bölgenin bir nevi geleneği gibi olmuştur.

Her bölgede kıyafet farklılığı, şive farklılığı ve yemek kültürü farklılığı olduğu gibi, takılan yazmalarda da bariz farklılıklar vardır. Eskiden günümüze taşınan renk ve motifler, hala geçmişi yansıtır ve bizlere ulaştırır.

İğne oyası boncuklu yazma modelleri, bunun için çok güzel bir örnektir. Eskiden iğne oyalarının ağırlığı, onu manevi açıdan çok değerli kılardı. Şimdilerde olduğu gibi, örnekler görsel olarak çok fazla değildi.Boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Eski kadınlar ya akıllarından ya da gördükleri herhangi bir nesneden model çıkarırlardı. Bu model çıkarma olayı yalnızca yazma kenarları için değil; tüm el işleri için geçerli bir durumdu.

İğne oyası yazma örnekleri boncuklu modeller de eskiden günümüze kadar taşınmış modellere verilebilecek güzel örneklerden biridir. İğne oyası yapmanın meşakkatli bir iş olması, o yazmayı ve oyayı olduğundan daha değerli kılar.

Çiçekli iğne oyası dağ modeli yapımı konusunu gördünüz mü ?

Her boncuk oyasına uygulanacak yazma kenarları da kendi içinde değişiklik göstermektedir. Bir sıra iğne oyası üzerine boncuk oyası olacağı gibi, birden çok sıra şeklinde iğne oyası yapılarak onun üzerine boncuk oyası şeklinde uygulamalar yapılabilir.

Yazma, yazma kenarı, boncuk çeşidi, boncuk rengi ve boncuk oyası modeli kombini yapmak tamamen sizin tasarım gücünüze ve isteğinize bağlı bir durum olup, herhangi bir standardı yoktur. Önemli olan tüm bu nesneleri bir araya getirirken düzenli ve güzel bir model ortaya çıkarmaktır.Boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Son hafta sizlere bir dizi boncuklu oya modelleri tanıtan konular paylaştım. Boncuklu oya modelleri alanında sizlere daha fazla faydalı olabilmek ve daha fazla konu gösterebilmek için çok araştırma yaptım. Bu konudan sonra da daha sizinle paylaşacağım 2-3 tane boncuklu iğne oyası konusu olacak.

Paylaştığım konulardan bazıları şunlar :

Yukarıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Resimlerle boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Şimdi sizlere en güzel boncuklu iğne oyası yazma örnekleri paylaşacağım ki sizlere fikir olsun.

Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri Boncuklu iğne oyası yazma modelleri

Facebook Yorum
8
3.6

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Banu Sabancı dedi ki:

    Pullu iğne oyalı yazma ne kadar

    1. Pınar Güler dedi ki:

      Yorumunuz için teşekkür ederim ancak biz satış yapmıyoruz.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe