Boncuklu Bayan Patik Yapımı – İki Şişle Yapılan Boncuklu Örgü Patik

439
A+
A-

İki Şişle Boncuklu Patik Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar bu yazımızda yine çok şık çeyizlik bir patik modelini sizinle paylaşıyoruz. İki şişle boncuklu patik yapımı sizler için çok eğlenceli bir konu olacak.
Yeni gelin ve genç kızların çeyizinde olması gereken örgü patik modelleri arasından bir model. İster sade ister boncuklu tercih edebilirsiniz. Bizim modelimiz boncuklu oldu.

Boncuklu bayan patik yapımı
Boncuklu bayan patik yapımı

Neden bazı patik modelleri için çeyizlik örgü patik örnekleri diyoruz da bazıları için demiyoruz. Çünkü genel mana da çeyizlik örgü patik dediğimiz modeller. Daha gösterişli daha güzel patik örnekleri oluyor. Çünkü bir çeyiz genç kızın süsü gibi. Onu herkes görecek beğenecek.

Sizlere onlarca çeşit örgü bayan patik modelleri ve yapılışları anlatıyorum. Her hafta 1-2 tane farklı örgü patik örnekleri anlatıyorum sizler için.

Boncuklu örgü patik yapımı için gereken malzemeler

  • 1 yumak kartopu flora patik ipi
  • 1 dal beyaz boncuk
  • 3 mm misinalı şiş

Haroşa örgü nasıl örülür öğrenmek için tıklayınız.

Patiğimizin yapılışı 36-37 numara ayaklar için uygun. Bilekten 48 ilmek atarak başlıyoruz ve her ayak numarası için 4 ilmek ekleyip çıkarta bilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta haroşa örüyoruz.

Boncuklu bayan patik yapımı
Boncuklu bayan patik yapımı

İlmeklerimizi üçe bölerek 16 +16+16 şeklinde sağ orta ve sol için ayırıyoruz. Ortada 16 ilmek üzeri 28 diş haroşa örüyoruz. Burun kısmından 6 ilmek keserek 10 ilmek bırakıyoruz.

Yanlardan 31 ilmek çıkartıyoruz ve toplam ilmek sayımız 104 e yükseltiyoruz. 22 sıra haroşa örerek taban kısmına geçiyoruz. Taban için 10 ilmek ayırıyoruz. Bütün ilmekler bitene kadar örüyoruz ve topuk kısmı için yanlardan ilmek çıkartarak patiğimizi tamamlıyoruz.

Daha fazla bilgi için videoyu izleye bilirsiniz yapacaklara kolay gelsin.

İki şişle yapılan boncuklu haroşa örgü patik yapımı
Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe