Boğumlu Örgü Modeli Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere boğumlu örgü modeli yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz bütün örgüler de kullanabilirsiniz. Özellikle de atkı modelleriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Boğem örgü modeli için şişimize ilmek atalım .İlk ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmeği düz olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim. 1 ters 1 düz örgü olarak örelim düz olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim. 1 ters 1 düz örgü olarak örelim.

Düz olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim. 1 ters 1 düz örgü olarak örelim. Sonraki sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim.

Tekrar sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim.

Tekrar sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Üst sıraya geçince ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim.Tekrar sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim

Ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim.Tekrar sırada ters ilmeği ters olarak örelim düz ilmeği 1 altına batarak düz olarak örelim.Bu şekilde ilerleyelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.