Boğazlı Çorap Patik Yapımı – Misinalı Şiş İle Örülen Boğazlı Çorap Yapımı

808
A+
A-

Bayanlar İçin Boğazlı Çorap Patik Yapımı

Merhaba hanımlar iki şişle boğazlı çorap patik yapımı konusuna hoş geldiniz. Bu boğazlı çok kolay bay bayan çorap patik modeli yapımı beğenirsiniz diye düşünüyorum. Sizinle beraber bu modelimizi de hep birlikte yaparız. İlk defa örgüye başlayanlar için de kolaylıkla öğrenebilecekleri bir örgü patik modeli.

Boğazlı çorap patik yapımı
Boğazlı çorap patik yapımı

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi böyle dümdüz bir parçadan oluşuyor ve dikildiğinde de gördüğünüz gibi boğazlı bir örgü patik modeli haline geliyor. Ayakta da çok güzel duruyor yumuşacık sıcacık tutacak bir çorap patik modeli oldu. Şuanda manken ayakta duruyor, manken ayakta durduğundan çok daha güzel duruyor ayağa giyildiğinde.

Bot Şeklinde çorap Patik Nasıl Yapılır ?

Şimdi modelimizi kısaca sizlere anlatmak istiyorum. 48 ilmek atarak şimdi başlıyoruz. Modelimiz 37- 38 ayak numarası için uygundur. Diğer ayak numaraları ise 4 ilmek eksik yada 4 ilmek fazla yaparak başlayabilirsiniz. 48 ilmek atarak işimize başladık.

Boğazlı çorap patik yapımı
Boğazlı çorap patik yapımı

İstediğimiz uzunlukta lastik örgü ördük. Bu lastik örgü çorap patik modelimizin boğaz kısmı olacak. Boğaz kısmı lastik örgüden oluştuğu ve farklı bir görünümü olduğu için adına boğazlı çorap patik yapımı dedim. Siz çorap patik modelimizin boğaz kısmındaki lastik örgü kısmını daha uzun yada daha kısa da ölebilirsiniz. Uzun yaparsanız çok daha güzel olacaktır.

Sonrasında 48 ilmeğimizi 12 sıra haroşa örgü ördük. 12 sıra Haroşa örgü ördükten sonra 12 ilmek bir tarafta 12 ilmek diğer tarafta ayırıyoruz. Ortada 24 tane ineğimiz kaldı. 24 tane ilmeğimizi ise ayak uzunluğu boyunca ördük. Bu kısım çorap patik modelimizin taban kısmını ve bileğe kadar olan üst kısmını oluşturuyor.

Bilek Kısmı zikzaklı Örgü Bayan Patik Yapımı

Siz verdiğim ölçüler üzerinden isteğinize göre değişiklikler yapabilirsiniz. Ben toplamda şu 24 saydığında 80 diş haraşo sırası ördüm. Bu kısım T gibi duran modelimizin uzun kısmı oluyor.

İki şişle çoraplı patik yapımı için gerekli malzemeler.

  • Böyle yeşil bir ip renk kullandım. Hem erkek hem bayanlara uygun olması için krem renk ip kullandım.
  • 3 Numara misinalı şiş kullandım. 3 milimetre olan her türlü şişle ölebilirsiniz.
  • Dikiş dikmek için iğnemiz var.
  • İpleri kesmek için makasımız var.

Şimdi sizleri videolu anlatımla baş başa bırakıyorum. Herkese kolay gelsin.

Boğazlı Bayan Örgü Çorap Patik Yapımı


Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe