Bir Kes Bir Artır Kolay Örgü Modeli

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bir kes bir artır kolay örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini ister yelek modeli olarak isterseniz şal modeli olarak kullanabilirsiniz. Birden fazla renk kullanarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 2 ve 2 nin katları olarak ilmeğe ihtiyacımız var. İlk sıra ilk ilmeği örmeden alalım. Diğer bütün ilmekleri düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim.

Daha sonra yine ön kısımdayken ilk ve son ilmekler hariç ilmekleri 2 şer 2 şer toplayalım ters örgü olarak. Arka kısıma geçine 1 ters ör 1 defa ipi dolayalım 1 ters örgü dola şeklinde devam edecek çevirelim. İlk sıra ilk ilmeği örmeden alalım diğer bütün ilmekleri düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. Daha sonra yine ön kısımdayken ilk ve son ilmekler hariç ilmekleri 2 şer 2 şer toplayalım ters örgü olarak.

Arka kısma geçine 1 ters ör 1 defa ipi dolayalım 1 ters örgü dola şeklinde devam edecek çevirelim. İlk sıra ilk ilmeği örmeden alalım. Diğer bütün ilmekleri düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim çevirelim. İstediğimiz örgü boyutuna gelene kadar bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.