Beş Pıtırcıklı Tığ Oyası Yapımı

4.569
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ oyası yapımını paylaşacağım. İster günlük için ister çeyizler için örebileceğiniz kolay bir oya modeli. İsterseniz farklı renklerde veya tek renkte yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ
  • Çubuk
  • Makas

Yapımı

Beş pıtırcıklı tığ oyası yapımı için öncelikle başına bir alalım ve tığ battıya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekip aradan girip pimpiriği yapalım. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 1 zincir çekelim başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

4 zincir çekip aradan girip kapatalım. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. 4 zincir çekip aradan girip kapatalım. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım. İki pimpirik alıp 7 zinciri kapatalım. 2 adet zincirle dönüş yapalım.

Başına bira alalım 7 adet zincirli noktaya girelim. Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde yaprak oluşturalım. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki alalım. Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım. İki pimpirik alıp 7 zinciri kapatalım.

2 adet zincirle dönüş yapalım. Başına bira alalım 7 adet zincirli noktaya girelim. Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde yaprak oluşturalım. 5 zincir çekelim ve kapatalım sık iğnesi yapalım. 3 zincir çekelim başına iki alıp yuvaya girelim iki iki çekelim. Bir sık iğnesiyle giriş yapalım.

Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alıp yandaki tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 18 pimpirik yapıp yuva oluşturup tekrar yaprakları yapalım. Kırmızı ipi sabitleyelim. Çubuğu sabitleyelim. Yuva girelim ipin ucunu alalım 2 adet zincir çekelim genişletip çubuğa takalım.

Yuva girelim ipin ucunu alalım 2 adet zincir çekelim genişletip çubuğa takalım. Bir örümcek çekelim 5 ilmekten sonra. Üzerine de 4 adet zincir çekelim. Çubuğu çıkartalım ve sabitleyelim. Bu şekilde ilmekleri de toparlayalım ve oya modelimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.