Beş Fıstıklı Dal Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere beş fıstıklı dal tığ oyası modelinin yapımını paylaşacağım. Oya severlerin kolayca yapabileceği bir örgü modeli. İster çeyizleriniz için ister günlük kullanmak için yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Beş fıstıklı dal tığ oyası yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yaparak başlayalım. İpi tığa sabitleyelim ve vereceğimiz arayı yapalım. Başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 5 zincir çekelim ve ara noktaya kapatalım. Başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 5 zincir çekelim ara noktasından girip kapatalım.

Araya bir zincir çekelim başına bir alalım ve yuvaya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim ve ara noktaya kapatalım. Bu şekilde arayı verelim. 6 zincir çekelim dönüp ikinciye girip kapatalım. Tekrar dönelim bir sık iğneyle giriş yapalım. 25 zincir çekelim girip yuvada kapatalım. Tekrar 25 zincir çekelim ve girip kapatalım.

25 zincir çekelim girip yuvada kapatalım. Tekrar 25 zincir çekelim ve girip kapatalım. Bu işlemi beş kez tekrarlayalım. Zincirleri sıkı çekersek daha düzenli olacaktır.Aynı yuvaya girip bir sık iğnesiyle girelim. 3 zincir çekip yandakinde kapatalım. 3 adet zincir çekelim yandakine kapatalım. 5 kez bunu yapalım. pembe ipe geçelim ve sabitleyelim.

3 zincir çekelim başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım. Başına bir alalım girelim ve ilmek alalım. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım. Başına bir alalım girelim ve ilmek alalım. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım.

Başına bir alalım girelim ve ilmek alalım. Hepsinin içinden geçelim iki ilmeği gevşek olacak şekilde kapatalım. İlk ilmeğe 7 zincir çekelim girip kapatalım. Bundan sonrakilere 5 zincir çekelim girip kapatlım. 5 zincir çekelim girip kapatalım. 5 zincir çekelim girip kapatalım. 3 zincir çekelim girip kapatalım. Devamındakine sık iğneyle girip kapatalım.

Başına bir alalım girelim ve ilmek alalım. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım. aşına bir alalım girelim ve ilmek alalım. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Yuva içerisine girelim ilmek alalım. 10 kez aynı işlemi yapalım. ve hepsinin içinden geçelim. Bu şekilde modelimizi devam ettirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.