Bere Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere bere modeli yapımını paylaşacağım. Bu model erkekler için daha uygun olacaktır. Bu kolay ve şık berenin ilmek sayılarını değiştirerek bebek beresi olarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2,5 mm tığ
  • Makas

Yapımı

Bere modeli yapımı için öncelikle zincir çekerek başlayalım. İlk zincire batalım. 3 zincir çekelim dolayalım sıradaki zincire trabzan yapalım. Sıradaki zincire bir dolayıp üç defada çektiğimiz trabzan yapalım.

Sıranın sonuna kadar bu şekilde gelelim. Önden dolayarak trabzan yapalım. Bir arkadan dolayarak bir önden dolayarak trabzan yapalım. Bu şekilde sıranın sonuna kadar gelelim.

İlk zincire batalım ilk ilmeği alalım. Arkadan dolaydıklarımızı önden dolayarak trabzan yapalım. Önden doladıklarımıza da arkadan trabzan yaparak devam edelim. Bir arkadan dolayarak bir önden dolayarak trabzan yapalım.

İlk zincire batalım ilk ilmeği alalım. Arkadan dolaydıklarımızı önden dolayarak trabzan yapalım. Önden doladıklarımıza da arkadan trabzan yaparak devam edelim.25 cm bu şekilde örelim.

Önden doladıklarımıza batalım ve trabzan yapalımç Bu şekilde eksiltme yaparak devam edelim. İpi uzun kesip iğneye geçelim ve ortadaki boşluğu birer tane atlayarak dikelim. Alın kısmı için 5 sıra sahte sık iğne yapalım. Bu şekilde bereyi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.