Bebek Patik Modeli

7.230
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bebek patik modeli paylaşacağım. Bebekleriniz için kolay ve şık duracak bir örgü modeli olacak. İsterseniz rengini değiştirip aksesuarlar da ekleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • İpinize uygun şiş
  • Makas

Yapımı

Bebek patiği yapımı için öncelikle şişimize 50 tane ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Toplam on sıra ters örgü devam edelim. Yirmi ilmek sağdan yirmi ilmek soldan ayıralım. Ortada kalanlardan iki ilmeği ters örelim.

Sonra düz örelim. 10. yu ikisini bir örelim. İlk ilmeği örmeden alalım. İlk ilmeği ters olarak örelim. İlmeği örmeden alalım.

Düz olarak örelim. İki ilmeği ters iki ilmeği düz olarak örelim. İkincisinde diğeriyle beraber düz olarak örüp çıkaralım. İlk ilmeği ters olarak örelim.

İlmeği örmeden alalım. Düz olarak örelim. İki ilmeği ters iki ilmeği düz olarak örelim. İkincisinde diğeriyle beraber düz olarak örüp çıkaralım. İki ilmeği ters olarak örelim. Ortada on tane kalınca normal düz örgü örelim.

İki ters iki düz şeklinde devam edelim. İkinci ilmeği düz olarak örelim diğer iki ilmeği ters olarak örelim. Diğer ilmeği düz örelim sıradakini ters örelim. İkinci ilmeği düz olarak örelim diğer iki ilmeği ters olarak örelim.

Diğer ilmeği düz örelim sıradakini ters örelim. İkinci ilmeği düz olarak örelim diğer iki ilmeği ters olarak örelim. Diğer ilmeği düz örelim sıradakini ters örelim. İstediğimiz boyuta getirene kadar lastik örgü örmeye devam edelim. Toplam yirmi sıra yapalım. Bu şekilde bebek patiğimiz tamamlanmış olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.