Bebek Patik Baştan Sona Anlatım

4
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bebek patik baştan sona anlatım ile karşınızdayız. Kız bebekleri için yapabileceğiniz harika ve bir o kadar da kolay patik modeli.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Şiş
  • İğne
  • Makas

Yapımı

Öncelikle kutunun altının ölçüsüne göre bir kumaş keselim. Sonra kumaştan iki parmak olacak şekilde tekrar keselim ve kutunun içine yerleştirelim aynı şekilde üç parça keselim.

Daha sonra diğer tarafa gelince ilk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği ters örgü olarak örelim diğer ilmeği düz örgü olarak örelim yani bu sıra da 1 ters 1 düz örgü olarak devam edelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği ters ise ters örgü olarak örelim sırada ki ilmek düz örgü ise ilmeğin bir altındaki ilmeğin oluşturduğu boşluğa şişi geçirerek düz örgü olarak örelim.

Sıradaki ilmeği ters örgü olarak örelim diğer ilmek düz örgü ise ilmeğin bir altındaki ilmeğin oluşturduğu boşluğa şişi geçirerek düz örgü olarak örelim. Bu şekilde toplam 6 sıra örelim. Diğer tarafta bütün ilmekleri ters örelim çevirelim. Baştaki 13 ilmeği örelim diğer ilmekleri 2 er 2 er örelim en son kısımda 13 ilmek kalana kadar örelim.

Daha sonra ora kısımdaki ilmekleri keselim bir diğer tarafta ilmekleri artıralım kemer şeklini verelim. Daha sonra dikme işlemini de yaparak patiğimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.