Bebek Patiği Yapımı

227
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay bebek patiği modelinin yapımını paylaşacağım. Bu patik modelini 6 aylık bebekleriniz için örebileceğiniz. İstediğiniz aksesuarları kullanabileceğiniz harika bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Boncuk
  • Tığ

Yapımı

Bebek patiği yapımı için öncelikle 21 zincir çekerek başlayalım. Tığa dolayalım 4.ye bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Toplam 4 tane yapalım. Sıradakine geçelim 1 trabzan yapalım. Diğerine de bir trabzan yapalım. Her birine bir trabzan yapalım. Köşeye dönelim tığa batalım. Topuğa 4 tane batalım.

Trabzanın karşısına trabzan yapalım. Her birine bir tane batarak devam edelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde gelelim. İlk zincirin tepesine batalım. 1 zincir çekelim başına dolamadan batalım. Sıradakine geçelim aynı yere ikinci sık iğneyi yapalım.

Sıradakine geçelim 4 tane trabzana çift batalım. Her birine bir batarak devam edelim. Yarısına gelene kadar sık iğne yapalım.Trabzanın karşısına trabzan yapalım. Her birine bir tane batarak devam edelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde gelelim. İlk zincirin tepesine batalım. 1 zincir çekelim başına dolamadan batalım. Sıradakine geçelim aynı yere ikinci sık iğneyi yapalım.

Sıradakine geçelim 4 tane trabzana çift batalım. Her birine bir batarak devam edelim. Yarısına gelene kadar sık iğne yapalım. Tığa dolayalım bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Her birine bir tane batarak trabzan yapalım. Aynı yere ikinciyi batalım. İleriye geçelim 5 trabzanın üzerine toplam 10 tane trabzan yapalım. Her birine bir batalım. Yarısı sık iğne yarısı trabzan olacak şekilde örelim.

Taban kısmını bitirelim. Hepsine trabzan yapark işarete kadar örelim. Tığa dolayıp batalım ilmeği alalım tek seferde çekerek çakma sık iğne yapalım. Burun kısmında her birine bir sık iğne yapalım. İşarete gelince tığa dolayıp çakma sık iğne yapalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. 3 zincir çekelim her birine bir trabzan yapalım.

Topuk arkasında sıkı yapalım. İşaretin öncesine kadar bu şekilde trabzan yapalım. Ardından burun kısmında çakma sık iğne yapalım. 3. tepesine batalım ilmeği alıp içinden geçirelim. Diğerine de batıp içinden geçirelim. Son desende 6 tane yapalım. Sık iğne yaparak ilerleyelim. Bu şekilde patiği tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.