Bebek Çorabı Yapımı

378
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bebek çorabı yapımını paylaşacağım. 6 aylık bebekler için uygun olacak bir patik modeli. Tığ işi 1 günde bitirebileceğiniz bir örgü.

Malzemeler

  • 2 renk patiklik ip
  • Tığ
  • Aksesuar

Yapımı

Bebek çorap yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım. Toplamda 10 tane trabzan yapalım. İlk zincire tıpı batıralım ilmeği alıp içinden geçirelim. İpi çekip düğüm atalım. Aynı yuvaya bir trabzan yapalım. Bir trabzan aynı yere ikinciyi yapalım. Sıradaki trabzana geçelim aynı yere trabzan yapalım. Aynı yere ikinciyi yapalım.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Aynı yuvaya bir trabzan yapalım. Bir tek bir çift batalım. Bir ileriye tek trabzan bir ileriye bir aynı yere ikinciyi yapalım. Bir tek bir ileriye iki tane oluşturalım.

Mavi ipe geçelim ve sabitleyelim. 3 zincir çekelim dolayalım sıradaki trabzana bir trabzan yapalım. Her birine bir trabzan yaparak tamamlayalım. 3 zincir çekelim ve her bir trabzana bir trabzan yaparak devam edelim. Sonuna gelince trabzana iki trabzan yapalım bu şekilde artırma yapalım. Çıkışta yine son trabzana iki trabzan yapalım.

Toplamda 5 sıra artırma yapalım. 1 zincir çekelim ve keselim. Beyaz ipi sabitleyelim. 10 trabzana kadar gelelim üç zincir çekelim. Sıradaki trabzana trabzan yapalım. Her birine bir batarak devam edelim. Toplamda 20 tane trabzan oluşturalım.

Çevirelim üç zincir çekelim tığa dolayalım ikinciye trabzan yapalım. Her birine bir batarak devam edelim. 7 trabzan yapalım 6 tanesine de sık iğne yapalım. Sonra tekrar 7 tane trabzan yapalım. Üç zincir çekip çevirelim ikinciye batalım trabzan yapalım.

Tığa dolayalım ve eksiltme yapalım. 3 tane eksiltme yapalım sonrasına trabzan yaparak sırayı tamamlayalım. Tığa dolayalım ikinciye batalım yine aynı şekilde yapalım. Ve mavi ipe geçelim trabzan yaparak devam edelim. Bu şekilde bebek çorabını tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.