Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere bebek battaniyesi modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü örneğini kırlent modeli yapımında da kullanabilirsiniz. Kolaylıkla örebileceğiniz harika bir battaniye modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 4 numara tığ

Yapımı

Bebek battaniye modelinin yapımı için öncelikle 5 adet zincir çekelim. Elinizi oldukça bol tutun. İlk zincirden batarak kapatalım. 5 tane daha zincir çekelim başına bir kez dolayalım ve yuva oluşturalım.

Yuvadan batalım ve trabzan yapalım. İki iki çıkarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 kez dolayıp yuvadan batalım. İki zincir çekelim dolayalım iki iki çekelim. 2 zincir çekelim bir kez dolayalım ve yuvaya batalım.

İki iki çıkıp trabzan yapalım. Bu şekilde toplam 8 delik oluşturalım. Bir zincir çekelim üzerine bir kez alalım ilk boşluğa batalım. Tekrar aynı deliğe batalım. Üç trabzan yaptıktan sonra 1 zincir çekelim. Tekrar aynı boşlupa batalım ve kapatalım.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim yaprakların ortasındaki yerden ip alalım. İpi alalım geçirip kapatalım. https://hobiisleri.com/battaniye-modeli-yapimi/Bu şekilde yuva yapalım. Diğer iki yaprağı hemen ortasından batalım İpi alıp kapayalım. Bu şekilde öremeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.