Bayan Bot Patik Modeli Yapımı

3.476
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bayan bot patik modeli yapımını paylaşacağım. Bu modeli ister bot olarak ister kısa patik olarak ayarlayabilirsiniz. Ya da aralara bir renk geçerek farklı bir bot patik görünümü verebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta patiklilk ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Bot patik yapımı için ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 39 adet olacak. Üst sıraya geçince aralarda arttırma yapalım. Trabzan sayımız 44 olacak.

İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.