Battaniye Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere battaniye modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modeli ile hırka, yelek ve süveter yapabilirsiniz. Kısa sürede tamamlayabileceğiniz kolay bir battaniye modeli.

Malzemeler

  • 2 renk orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Battaniye modeli yapımı için zincir çekerek başlayalım. Bir kez başına dolayalım ve 4. zincire batalım. Önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım.

Başına bir kez dolayalım bir sonrakine batarak trabzan yapalım. İpi başına alalım zincire batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkaralım. Bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edelim.

Diğer ipe geçelim ve tersinden sabitleyelim. 3 adet zincir çekelim 3 ve 4. trabzanın ortasına batalım ve sık iğne yapalım. Tekrar üç zincir çekelim tekrar üç sayıp ortadakine sık iğne yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Bir üst sırada tekrar sarı ipe geçelim. Bir kez tığın başına alalım ve batalım. Önce bir sonra iki ve sonra iki kezde çıkaralım.

İpi alalım bir sonrakine girelim önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. İpi alalım aynı yere batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Aynı şekilde sıra sıra modeli yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.