Başak Lif Modeli Yapımı

29
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere buğday başağı lif modeli ile karşınızdayım. Lif modeli yapımını ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Lif modeli yapımı 7 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka şekli verelim Oluşan halkanın içine 1 fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim 1 fıstık 2 zincir şeklinde 8 adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Üst sırada her fıstık aralarına 2 er adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Diğer sırada ilk boşluğa girelim

1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 3 zincir çekelim diğer boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Fıstık arasına girelim 1 adet fıstık yapalım


2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım. 4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım.

4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.