Bardak Altlığı Yapımı

1
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bardak altlığı yapımını paylaşacağım. İlmek boyutlarını fazlalaştırarak tabak altığı olarak da kullanabilirsiniz. Kısa sürede biten kolay bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Koton ip
  • 5 numara tığ

Yapımı

Bardak altlığı yapımı için öncelikle yavruağzı iple 6 zincir çekelim. İlk zincire başına dolamadan batalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım baştaki zincirle birlikte toplamda 16 tane trabzan yapalım. Trabzanları bir dolayıp iki seferde çekerek yapalım.

İlk zincirin tepesine batalım ilmeği alalım ilmeğin içinden geçirelim. 3 zincir çekelim tığa dolayalım sıradaki trabzana batalım ve bir trabzan yapalım. Aynı yere bir trabzan daha yapalım. Bir tek bir çift batalım. Sıradakine bir trabzan daha yapalım.

Sonrakine iki tane trabzan örelim. Bir ileriye çift batalım. Bir tek bir çift batalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. İlkine batalım ilmeği alıp içinden geçirelim. 4 zincir çekip dolayalım aynı zincirin üzerine bir trabzan yapalım. 1 zincir çekelim dolayalım atlayıp trabzan yapalım. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar trabzan yapalım.

1 zincir çekip dolayalım bir trabzan atlayalım ikinciye trabzan yapalım. Aynı trabzana bir trabzan daha yapalım. Sonra beyaz ipe geçelim yuvanın içine bir trabzan yapalım zincirleri yapalım. 1 zincir çekip tığa dolayalım aynı yuvaya iki trabzan daha yapalım. Bir zincir çekip dolayalım sıradaki v şeklindeki yuvaya girelim.

Bir zincir çekelim aynı yuvaya iki trabzan daha yapalım. Geçişte de bir zincir çekelim. İlk zincirin tepesine batalım ilmeği alıp içinden geçelim. 3 zincir çekelim ve içine bir trabzan daha yapalım. İki zincir çekip tığa dolayalım aynı yuvaya iki trabzan daha yapalım.

Sıradaki yuvaya geçelim. İki zincir çekelim aynı yere iki trabzan yapalım. Bir zincir çekip geçelim. Tepeye batalım ilmeği alıp içinden geçirelim. 3 zincir çekelim üçüncü sıraya geçelim. 3 trabzan yapalım. İki zincir çekip dolayalım aynı yuvaya trabzan yapalım. 1 zincir çekelim karşıdaki yuavay üç trabzan yapalım. Aynı yere üç trabzan daha yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.