Balıksırtı Patik Modeli Yapımı

71
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere balıksırtı patik modeli paylaşacağım. Modeli isterseniz yan kısımlara uygulamadan da yapabilirsiniz. Su taşı örgü modeli üzerine uygulanan örgü modeli sizler de yaparken çok beğeneceksiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Balıksırtı patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Bu şekilde trabzan sayımız 48 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Daha sonra 1 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım 1 zincir çekelim 3. trabzanın tepesine trabzan yapalım. Yan yana 2 adet trabzan olacak. 1 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım

1 zincir çekelim 3. trabzanın tepesine trabzan yapalım. Yan yana 2 adet trabzan olacak. 1 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 3 adet daha trabzan yapalım 1 zincir çekelim 3. trabzanın tepesine trabzan yapalım. Yan yana 2 adet trabzan olacak.

İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.