Balık Kılçığı Örgü Modeli

50
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere balık kılçığı örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini yeleklerde, bluzlarda her türlü elişilerinizde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Balık kılçığı örgü modeli yapımı için öncelikle bolca zincirler çekelim. Ve bir sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ikinciye batalım. 1 zincir çekelim ve atlayıp batalım. 1 zincir çekelim bir atlayıp batalım. Başa kadar bu şekilde örelim. Sık iğne aralarında 1 zincir çekelim.

1 zincir atlayıp tutturalım. Bir zincir çekelim bir atlayıp tutturalım ve geri dönelim. 1 zincir çekip dönelim. Bir sıkı iğne yapalım içinden geçip bir sık iğne daha yapalım. 5 tane zincir çekelim iki atlayıp tutturalım. 2 atlayıp alta tutturalım ve çekelim. 5 zincir çekelim aradan geçip batalım.

1 zincir çekelim içinden geçirelim 5 zincir çekelim ortaya kilitleyelim. 5 zincir çekelim ve içinden geçirip kilitleyelim. 1 zincir oluşturalım batıp kilitleyelim ve geri dönelim.1 zincir çekip dönelim. Bir sıkı iğne yapalım içinden geçip bir sık iğne daha yapalım.

5 tane zincir çekelim iki atlayıp tutturalım. 2 atlayıp alta tutturalım ve çekelim. 5 zincir çekelim aradan geçip batalım. 1 zincir çekelim içinden geçirelim 5 zincir çekelim ortaya kilitleyelim. 5 zincir çekelim ve içinden geçirip kilitleyelim. 1 zincir oluşturalım batıp kilitleyelim ve geri dönelim.

Dibine batıp bir zincir çekelim içinden geçirelim .Tepeye bir kez saralım ve ikili trabzan yapalım. 1 zincir çekelim tekrar aynı yerden tepeye bir kez alalım ilmeğin içinden çıkalım.

1 zincir çekelim ilmeğin içinden çıkalım. 1 zincir çekelim ve sık iğne yapmaya devam edelim. 1 zincir çekelim sık iğne yapalım. Dibine batalım ve bir sık iğne yapalım. Aynı şekilde geçirelim ve kilitleyelim. Bu şekilde modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.