Bal Peteği Lif Yapımı – Rengarenk Kare Lif Yapılışı

327
A+
A-

Rengarenk Bal Peteği Lif Yapımı

hobi İşleri sitesine hoş geldiniz hanımlar. Bugün sizlere önümde duran rengarenk bal peteği lif yapımı anlatacağım. Bu bal peteği lif modelimiz rengarenk altıgen motifler ile yapıldı. Bu bal peteği lif modelimiz altıgen motiflerden oluştuğu için bu adı verdik. Her bir motif ayrı bir renk olduğu için gökkuşağı bal peteği lif modeli dedik.

Rengarenk bal peteği lif yapımı
Rengarenk bal peteği lif yapımı

Toplamda 8 tane renk ile çalıştım. Elimde daha önceden çalıştığım lif modellerinden arta kalan renkli lif ipleri vardı onlar ile yaptım. Siz tek renkte çalışabilirsiniz yada tek kırmızı olabilir. Elimde bakın şu şekilde ipler kalıyor minik minik bunları değerlendirmek için böyle rengarenk bal peteği lif yaptık.

Puf Çiçekli Tek Parmak Eldiven Yapımı

Bu Bir önceki videomuz da altıgen motiflerin nasıl yapıldığını göstermiştim. Şimdi şu yarım kısmın nasıl yapılacağını göstereceğim.  Altgen motiften 8 adet öreceğiz yarım parçadan ise 2 tane öreceğiz. 

Ayrıca beyaz ipimiz var lifimizin taban kısmını tek renk  olarak çalışacağız. Benim gibi elinizde arta kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Rengarenk bal peteği lif yapımı
Rengarenk bal peteği lif yapımı

Lifimiz için 7 numara tığ kullanıyorum. Renkli çalıştığımız için yine makasımız var arkadaşlar. Bal peteği lif yapımı örnek anlatımına geçmeden  önce şunu demek istiyorum ki. Eğer konumuzu beğenirseniz lütfen yorum yazmayı unutmayınız. Yazacağınız yorumlar bize moral verecektir.

Kolay Yuvarlak Çiçekli Örgü Lif Yapımı

Hadi bakalım hepimize kolay gelsin. Mavi ipimizi aldım elime ve 4 tane üst üste fıstık uygulaması yaptım arkadaşlar. Sonrası …. için aşağıdaki videolu anlatımı takip ediniz.

Bal peteği lif için altıgen motiflerin yapımını bu videodan bakınız.

  

  

Şimdi kare şeklinde bal peteği lif yapımı için bu videoya bakınız.

  

  

Sizinle beraber çok güzle bir konun daha sonuna geldik hanımlar. Umarım bu konumuzu beğenmişsinizdir. Bir başka konuda buluşana dek kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
4
3.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe