Baklava Dilimli Uzun Lif Modeli Yapımı

494
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere baklava dilimli uzun lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli yapımında 4 farklı renk kullanılmış sizler de aynı şekilde yapabilirsiniz. Lif modeli yapımı kenar oyasını farklı şekilde de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 farklı renkler de lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için 3 adet zincir çekelim ortadaki zincire batarak fıstık yapalım. 1 tane zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 tane zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım.

1 tane zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 tane zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım. 1 tane fıstık yapalım 1 zincir çekelim karşıya bir fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 tane zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım.

Zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım. 1 tane zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 tane zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini bir kapatalım. 1 tane fıstık yapalım 1 zincir çekelim karşıya bir fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Sap kısmı için üst üste fıstık yapalım diğer yan kısma birleştirelim. Daha sonra etrafına kenar oyası yaparak modeli tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.