Baklava Dilimli Kolay Örgü Modeli

917
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere baklava desenli örgü modeli yapımını paylaşacağım. Hırkalarda yeleklerde bu modeli kullanabilirsiniz. İsterseniz çeyizlik için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Koton ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Baklava dilimli kolay örgü modeli yapımı için öncelikle modeli 5+3 olacak şekilde zincirlerini ayarlayalım. Zincir çekelim ve geri dönüp 30 tane iki trabzan yapalım. Üçlü modeli kurmak için 30 trabzan oluşturalım. Çevirelim bir öne trabzan yapalım.

Yanına bir trabzan daha yapalım. 5 tane trabzan oluşturalım. Tepeye bir kez alalım bir tanesini atlayıp trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez saralım aynı noktaya batarak bir trabzan daha yapalım. Tepeye bir kez alalım bir tanesini atlayıp trabzan yapalım.

3 zincir çekelim tepeye bir kez saralım aynı noktaya batarak bir trabzan daha yapalım. Bir diğerine atlayalım. Tekrar beş tane trabzan oluşturalım. Tepeye bir alalım bir atlayarak aynı işlemi yapalım. Tepeye atlayalım tekrar ikili trabzan yapalım.

5 tane ikili trabzanı oluşturalım. Üç zincir çekelim ve çevirelim dip kısmı atlayıp bir trabzan yapalım. Tepeye bir kez alalım yan çaprazdan ikili trabzan yapalım. 5 tane ikili trabzanı oluşturalım.

Üç zincir çekelim ve çevirelim dip kısmı atlayıp bir trabzan yapalım. Tepeye bir kez alalım yan çaprazdan ikili trabzan yapalım. Boşluğa girelim bu seferde ve 6 kez dolduralım. V nin bir diğer tarafına batalım tepeye bir alalım. 5 trabzanın ortasındakine batıp ikili trabzan yapalım. Yan tarafa atlayalım ve tepeye bir kez alalım. 6 tane ikili trabzan yapalım. Tepeye bir alalım yan direğe batalım üçüncüye batalım. Bu şekilde başa kadar gelelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.