Baklava Dilimi Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yazlık bluz olarak kullanabilirsiniz isterseniz gelin yeleği olarak kullanabilirsiniz ve hatta gelin bohçasına da koayabilirsiniz.

Malzemeler

 • Orta kalınlıkta ip
 • Tığ
 • Makas

Yapımı

Örgü modeli için yapacağımız modelin uzunluğun göre zincir çekelim. Başını alalım 5. zincire 1 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tepeye 3 kez saralım 4. zincire batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 zincir çekelim 1 defa dolayalım yaptığımız trabzanın tam ortasına batarak 2 defa da kapattığımız trabzan yapalım.

2 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım. 3 zincir çekelim başını 1 defa alalım 4. zincire batalım önce 1 sonra 2 sonra gerisi tığ da kalacak 1 defa dolayalım 3. zincire batalım önce 1 sonra 2 gerisi tığda tekrar tepeye 1 alalım 3. batalım önce 1 sonra 2 sonra hepsini birden toplayalım. 3 zincir çekelim tepeye 3 kez saralım

4. zincire batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 zincir çekelim 1 defa dolayalım yaptığımız trabzanın tam ortasına batarak 2 defa da kapattığımız trabzan yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım. 3 zincir çekelim başını 1 defa alalım 4. zincire batalım önce 1 sonra 2 sonra gerisi tığ da kalacak 1 defa dolayalım

3. zincire batalım önce 1 sonra 2 gerisi tığda tekrar tepeye 1 alalım 3. batalım önce 1 sonra 2 sonra hepsini birden toplayalım. Bu şekilde modeli yapaıyoruz model kendini tekrar eden bir model istediğimiz boyta gelene kadar devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. lore santana dedi ki:

  eu acho tudo muito lindo.

  1. lore santana dedi ki:

   eu gosto de tudo,gostaria que voce apresentado na minha língua é uma pena já faz um tempão que sigo voces mas não entendo nada gostaria de fazer os calçados,dá pra traduzir?obrigado.