Baklava Dilimi Lif Modeli Yapımı

4.014
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli yapımının kenar kısımlarına mor ve mavi renkler ugulanmış sizler de bu şekilde yapabilirsiniz isterseniz de her dilime farklı renk yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli yapımı için 6 zincir çekelim ilk zincire batarak sabitliyelim. 2 zincir çekelim yuvaya fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim bu şekilde 6 adet fıstık yapalım. Sıradaki boşluğ a1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir yapalım tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım 1 zincir çekelim sıradaki yuvaya geçelim. 1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım

1 zincir çekelim sıradaki yuvaya geçelim. 1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım 1 zincir çekelim sıradaki yuvaya geçelim. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim sıradaki yuvaya geçelim. 1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım yanına 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım.

Sıradaki yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım yanına 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim sıradaki yuvaya geçelim.

1 fıstık yapalım kapatmadan yanına 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım yanına 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım. Bu şekilde taban kısmını hazırlayalım kenar kısmı içinde istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.