Baklava Desenli Şal Modeli Yapımı

5.516
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere baklava desenli şal yapımını paylaşacağım. Boyutunu büyütmek için başlarken zincirleri fazlalaştırabilirsiniz. Tığ işi severek yapabileceğiniz kolay bir şal modeli.

Malzemeler

  • Angora ip
  • 6 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Fıstıklı baklava desenli şal modeli için öncelikle 7 zincir çekelim. İlk zincire batalım ve 4 defa sardığımız fıstık yapalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım kapatalım ve iki zincir çekelim. Aynı yuvaya tekrar yapalım iki zincir çekelim 4. Fıstığı yapalım.

Çevirelim ilmeği alıp içinden geçirelim ve bir fıstık yapalım. Kenar fıstıklar için arada 1 zincir çekelim. Dolayalım 2 zincir çekelim fıstığın tepesine batarak bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. 2 zincir çekelim iki fıstık arasına fıstık yapalım.

Bir fıstık daha yapalım. Üç tane kutucuk yapalım. Çevirelim zincire batarak içinden geçirelim. 1 zincir çekelim tekrar kenar fıstığı yapalım. Aynı yuvaya ikinci fıstığı yapalım. Tığa dolayalım altta yaptığımız fıstığa trabzan yapalım. Sıradaki trabzana trabzan yapalım.

Kutucuk yaparak ilerleyelim. İki zincir çekelim iki fıstık arasına fıstık yapalım. Kapatalım aynı yere fıstık yapalım. Çevirelim ilmeği alalım içinden geçirelim. Hemen bir fıstık yapalım ve kapatalım. 2 zincir çekelim tekrar bir fıstık yapalım. İki zincir çekelim fıstığın tepesine trabzan yapalım. 2 zincir çekelim sıradaki trabzana trabzan yapalım

.2 zincir çekelim sıradaki trabzana trabzan yapalım. Son fıstığın tepesine de trabzan yapalım. Fıstık yapalım kapatalım bi zincir çekelim. Sırayı tamamlayalım. İki zincir çekelim tığa dolayarak fıstığın tepesine trabzan yapalım.

Sıradaki kutucuğa zincirsiz fıstık yapalım kapatalım. Yanındaki trabzana trabzan yapalım. İki zincir çekelim sıradakine trabzan yapalım. İki zincir bir trabzan yapalım. Tekrar kutucuğa fıstık yapalım. Fıstığın tepesine trabzan yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.