Baklava Desenli Lif Modeli Yapımı

Lif
4.922
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere baklava desenli lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lifi hem günlük hem çeyizlik olarak da örebilirsiniz. Tığ işi bu modelimize örgüden motifler ekleyerek süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 Farklı renkte lif ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Baklava desenli lif yapımı için öncelikle üç zincir çekelim ilmeği genişletip ortadaki zincire batalım ve fıstık yapalım. 3 defa sarıp fıstıklar yapalım. İkisini bir kapatalım.

Çevirelim ilmeği genişletip bir fıstık yapalım. Karşıya da üçüncü fıstığı yapalım. İlmeği genişletip artırma yapalım. İkisini birden toplayalım. Kapatıp bir zincir yapalım. Karşıya da üçüncü fısıtğı yapalım. Üçünü bir toplayalım. Bu şekilde artırmayı yapalım.

4 sıra yaptıktan sonra bir dört sıra da eksiltmeyi yapalım. Dibine bir tepeye bir karşıya bir fıstık yapalım. Bir tekli parça sarıdan ikili parçayı maviden ve üçlüyü de pembe renkten yapalım. Beyaz ipimizle fıstıklar yaparak bu üçgenlerimizi birleştirelim.

Sonra üçlü fıstık toplayarak devam edelim. Tepeye bir dibine bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım ve sonra bir zincir çekelim. Tepeye bir dibine bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım ve sonra bir zincir çekelim. Üçünü birden toplayalım.

Tepeye bir dibine bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım ve sonra bir zincir çekelim. Köşeye gelince artırma yapalım. Sonra yine tepeye dibine ve karşıya fıstık yapıp toplayalım. İki sıra bu şekilde dolanalım. Pembe ipimize geçip bir sıra üçlü fıstık toplayarak devam edelim Kenarlarını da güzelce süsledikten sonra lifimiz tamamlanmış olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.