Bahçe Çiçeği Oya Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bahçe çiçeği oya modeli yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini ister çeyizleriniz için ister günlük kullanım için örebilirsiniz. Bu oya modelini havlu kenarı olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • Tığ
  • Çubuk

Yapımı

Bahçe çiçeği oya modeli yapımı için öncelikle serum halkaya ipi sabitleyelim. 18 sık iğne yaparak dolduralım. İçine girelim ipin ucunu alalım kapatalım. İçine girelim ipin ucunu alalım kapatalım. İlk sık iğnenin tepesine batalım ipin ucunu alıp sabitleyelim. 14 adet zincir çekelim ve ilk ilmeği uzatalım altından girip ipin ucunu alalım.

İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.

Bu şekilde toplam 20 adet ilmek toplayalım. 3. sık iğneye batalım ipin ucunu alıp ilmek alalım. Her iki ilmeği kapatalım. 14 adet zincir çekelim altından girip ipin ucunu alalım ve zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım.

Altından girip ipin ucunu alalım ve dibinde zincir çekelim. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. İpin ucunu alalım dibinde zincir çekip uzatalım.İpin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ve uzatalım. Toplam 20 kere ilmek toplayalım. Bu şekilde 6 yuvarlak yapalım ve motifi bitirelim. Zemin için yeşil ipe geçelim.

1 zincir çekip ilmeği uzatalım çubuk kullanalım. Çubuğa ilmeği takalım. Aynı tığ battıya girelim ipin ucunu alalım iki zincir çekip yandaki tığ battıya girip sabitleyelim. 1 zincir çekelim ilmeği takalım. Aynı tığ battıya girelim ipin ucunu alalım iki zincir çekelim yandakine girelim. 1 zincir çekip ilmeği genişletip takalım.

Aynı tığ battıya girelim ipin ucunu alalım iki zincir çekip yandaki tığ battıya girip sabitleyelim. 1 zincir çekelim ilmeği takalım. Aynı tığ battıya girelim ipin ucunu alalım iki zincir çekelim yandakine girelim. 1 zincir çekip ilmeği genişletip takalım. Bu şekilde altı ayarlayıp üstüne de motifi yerleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.