Bahar Oyası Yapımı

24
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bahar oyası modelinin yapımını paylaşacağım. Bu oya modelini beyaz renk yaparak gelin çeyizlerinde kullanabilirsiniz. Hem günlük hayatta hem bohçalarda güzel duracak bir oya modeli.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Bahar oyası yapımı için öncelikle vereceğimiz arayı belirleyelim. 3 zincir çekip başına bir alalım aynı tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim aynı tığ battı içine girip kapatalım. 2 zincir çekelim yandaki tığ battıya girip kapatalım. 5 zincir çekip iki trabzan arasına girip kapatalım.

3 zincir çekelim aynı tuğ battı içinde kapatalım. 3 zincir çekip başına bir alalım aynı tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim aradan girip kapatalım.

3 zincir çekelim aynı tığ battı içine girip kapatalım. 2 zincir çekelim yandaki tığ battıya girip kapatalım. 5 zincir çekip iki trabzan arasına girip kapatalım. 3 zincir çekelim aynı tuğ battı içinde kapatalım. 2 zincir çekip yandakinde kapatalım.

2 zincir çekelim yandakinde kapatalım. 8 adet tığ battısı yapalım. 5 yaprak yapalım ve beyaz ipe geçelim. 2 zincir çekip başına bir alalım yuva içine girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 3 zincir çekelim yuva içinde kapatalım. 5 yaprak yapalım ve beyaz ipe geçelim.

2 zincir çekip başına bir alalım yuva içine girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 3 zincir çekelim yuva içinde kapatalım. Araya iki zincir çekelim yandaki yuvaya girip ipi sabitleyelim.

3 zincir çekelim birinci tranzbzan olarak sayalım. Mavi ipe geçelim 7 zincir çekelim başına bir alalım ilk trabzanın tepesine batalım. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim . Başına bir alalım batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alalım ilk trabzanın tepesine batalım. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim . Başına bir alalım batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde oya modelinin etrafını dolanalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.