Bahar Çiçeği Tığ Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Üç renk tercih edilmiş örgü modelinde sizler de renkli olarak yapabilirsiniz. Yazlık bluz modeli olarak da tek renk olarak şık duracaktır.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 7 adet zincir çekelim başını 2 defa dolyalım ilk zincire batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 çıkaralım. 2 defa dolayalım 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 2 defa saralım 2. zincire 3 defada çekelim. Aynı yere 3 defa batarak trabzan yapalım. 2 defa dolayalım 5. zincire batalım trabzan yapalım yan yana 3 adet trabzan yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Diğer renge geçelim. Trabzan arasına girelim 2 adet sık iğne yapalım 4 zincir çekelim diğer trabzan arasına girelim 2 tane sık iğne yapalım 1 zincir çekelim diğer trabzan arasına girelim sık iğne yapalım 4 zincir çekelim yandaki trabzana girelim 2 sık iğne yapalım.

1 zincir çekelim diğer trabzan arasına girelim sık iğne yapalım 4 zincir çekelim yandaki trabzana girelim 2 sık iğne yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım diğer renge geçelim. 5 zincir çekelim 2 defa saralım boşluğa batalım 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2 defa saralım boşluğa batalım bu kısma 3 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 3 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2 defa saralım boşluğa batalım bu kısma 3 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim

3 adet trabzan yapalım. Diğer renge geçelim. Trabzan arasına girelim sık iğne yapalım 4 zincir çekelim diğer trabzan arasına girelim 2 tane sık iğne yapalım 1 zincir çekelim diğer trabzan arasına girelim sık iğne yapalım 4 zincir çekelim yandaki trabzana girelim 2 sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.