Bağcıklı Patik Yapımı – Bay Bayan Örgü Patik Nasıl Yapılır ?

318
A+
A-

Merhaba hanımlar bu paylaşımımızda bay ve bayanlar için bağcıklı patik yapımı paylaşıyoruz. Patiğimiz hem kolay, hemde güzel görünümlü uygun renk ip kullanarak beyler için de ideal bir model yapılabilir. Bu örgü bay bayan patik modelimizin bilek kısımlarında ilmek kaydırma tekniğine benzer bir sistem ile bağcık modeli var. Bu basit bağcık ile patiğimiz sıkarak ayağımızda daha sıkı durmasını sağlayabiliyoruz.

Bağcıklı patik yapımı - Bayan örgü patik nasıl yapılır
Bağcıklı patik yapımı – Bayan örgü patik nasıl yapılır

Fark ettiyseniz sizlere sürekli yeni ve farklı tasarıma sahip örgü patik modelleri paylaşıyorum. Bazen ben bile şaşırıyorum nasıl bu kadar farklı örgü patik örnekleri tasarlıyorlar diye.

Yıldız Örgü Modeli Patik Yapımı için buraya bakınız

Bay bayan kolay bot patik için ihtiyacımız olan malzemeler

  • 2 Renk her hangi bir markanın patik ipi
  • 3 numara misinalı veya normal 5 şiş
  • Zincir çekmek için tığ. Tığımızın numarası fark etmez

Bot patiğimiz 37-38 numara ayaklar için uygun her ayak numarası için 4 ilmek ekleyip çıkarta bilirsiniz ona göre farklı yerlerinde 2-4 sıra fazladan yapılır

Patiğimiz bilekten 45 ilmek atarak başlanıyor. Biraz haroşa örgü örüyoruz ve zincirleri takmak için delikler açıyoruz. Bütün ilmekler bitene kadar bir kes bir artır şeklinde sıra tamamlanır.

Bağcıklı patik yapımı - Bayan örgü patik nasıl yapılır
Bay Bayan Patik Yapılışı

Eşit sayıda haroşa sonrası delikler tekrarlanır. 2. İple istediğiniz uzunluğa geldiğinde ilmekleri ayırıyoruz. Sağ, orta ve sol yanlar 12 ilmek orta 21 ilmek şeklinde 56 sıra 21 ilmek örülür.

Kelebek Modeli Patik Yapımı Videolu Anlatım

Yanlardan ilmek çıkartarak ilmek sayımızı 101 e yükseltiyoruz. 12 sıra düz örgü örüyoruz. Taban kısmına geçiyoruz ve yine ilmekler bölünür sağ orta ve sol taraf için yanlar 45 ilmek orta 11 ilmek 11 ilmek üzeri taban bitene kadar örülür.

Topuk kısmında yan haroşalardan ilmek çıkartarak bot patik tamamlanır. Son olarak zincirleri yaparak bot patiğimizi tamamlıyoruz yapacak olanlara kolay gelsin.

Şimdi sizleri videolu anlatımla bay bayan bağcıklı patik yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe