Badem Bot Patik Modeli Yapımı

2.770
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere badem modelinden bot patik yapımını paylaşacağım. Tığ ile yapılan bu bot patiği isterseniz her sırada farklı renk kullanarak da yapabilirsiniz. İsterseniz de babet patik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 Adet patiklik ip
  • 2 Numara tığ
  • Makas

Yapımı

Badem bot patik yapımı için ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 39 adet olacak. Üst sıraya geçince aralarda arttırma yapalım. Trabzan sayımız 44 olacak.

Daha sonra renk değişimi yaparak modeli uyguluyoruz. 3 zincir çekip olduğumuz yere toplamda üç tane trabzan yapalım. Tığın başına dolayalım üçüncü trabzanın başına batarak toplam da üç adet trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.