Ayrıntılı Anlatım İle Gelin Yeleği Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere yelek modeli yapımını paylaşacağım. Bu yelek modelinin yapımında 4 yumak ip kullanılmıştır. Sizler isterseniz bu şekilde isterseniz de kenar oyası yaparak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 numara tığ
  • Angora simli ip
  • İğne makas

Yapımı

Yelek modeli yapımı için ilk olarak 15 adet zincir çekelim 4. zincire batalım yan yana toplamda 8 adet trabzan yapalım. Yapacağınız yelek boyutuna göre trabzan sırası yapalım. İstediğimiz boyuta gelince kenar trabzanları 7 adet olarak yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa batalım trabzan yapalım.

1 adet zincir çekelim diğer trabzan arasına batalım bu şekilde sıra sonuna kadar kutu yapalım kenar trabzanı unutmayalım. Başlangıç kısmında tekrar kenar trabzanı yapalım 4 zincir çekelim 1 kutu atlayıp diğer kutuya sık iğne ile batalım. 4 adet zincir çekelim. 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım.

4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu sırayı da bu şekilde yapalım. Üst sıraya gelince kenar trabzandan sonra 8 adet trabzan yapalım sıradaki yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 8 adet trabzan yapalım sıradaki yuvaya 5 adet trabzan yapalım.8 adet trabzan yapalım sıradaki yuvaya 5 adet trabzan yapalım.

2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu sırayı da bu şekilde yapalım.

2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 4 adet zincir çekelim 2. kutuya 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu sırayı da bu şekilde yapalım. Bu sırada bu şekilde devam ediyor daha ayrıntılı isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.